1 / 0

Zwycięstwo Augustyna w Dudince

W 26. zawodach w chodzie sportowym w słowackim uzdrowisku Dudince na 20 km zwyciężył Rafał Augustyn (1:23:07). Na tym samym dystansie dobrze spisały się Katarzyna Kwoka, Agnieszka Dygacz i Paulina Buziak, które uległy tylko Słowaczce Zuzanie Malikovej.

W 26. zawodach w chodzie sportowym w słowackim uzdrowisku Dudince na 20 km zwyciężył Rafał Augustyn (1:23:07).
1) 1:23:07 Rafał Augustyn (84)
9) 1:26:47 Jakub Jelonek (85)
nie uk. - Kamil Kalka, dq - Rafał Dyś

Na tym samym dystansie dobrze spisały się Katarzyna Kwoka, Agnieszka Dygacz i Paulina Buziak, które uległy tylko Słowaczce Zuzanie Malikovej.
16) 1:59:22 Jolanta Karaś (89)

Ósme miejsce na dystansie 50 km, w czasie 4:12:37, zajął Maciej Rosiewicz (UKS Kalisz). Zwyciężył Irlandczyk Colin Griffin - 3:51:32 przed Słowakiem Miloszem Batovskym - 3:54:10 i Litwinem Donatasem Szkarnulisem - 3:54:23. Dystans ukończyło 17 zawodników. 29-letni Maciej Rosiewicz jest aktualnym wicemistrzem Polski - we wrześniu w Hucie Krzeszowskiej ustanowił rekord życiowy wynikiem 4:03:07.

Wśród juniorów na drugiej pozycji uplasował się Paweł Krawczyk - 44:53. Szybszy o 11 sekund okazał się Litwin Tavtvydas Zekas.

Najlepsza polska juniorka, Sylwia Boroń, została sklasyfikowana na ósmym miejscu - 53:46. Wygrała Włoszka Federica Ferraro (50:20).