1 / 0

Zagraniczne starty Polaków

Knoxville (Tennessee)
Wojciech Kopeć odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w maratonie w czasie nowego rekordu życiowego 2:22:15 wyprzedzając Kenijczyka Edwarda Tabuta (2:25:09). Był to trzeci bieg maratoński olsztynianina w karierze w ciągu niespełna czterech miesięcy.

Akron (Ohio)
W mityngu Northeast Ohio Quad Gabriela Szkolnicka odniosła zwycięstwo w skoku wzwyż pokonując wysokość 1.79. Zawodniczka Osy Zgorzelec zakończyła dotychczasowe starty w Polsce przed dwoma laty zdobywając tytuł mistrzyni Polski juniorek w hali i na stadionie (rekord życiowy 1.83). W 2012 r. w pierwszym roku studiów na uczelni w Akron skoczyła 1.67. Tegoroczne starty rozpoczęła rezultatem 1.70, w piątek, w 10. już występie, osiągnęła najlepszy wynik w br.

Carlsbad (Kalifornia)
W 28. biegu ulicznym na dystansie 5 km, jednym z najsłynniejszym na świecie, Dorota Gruca odniosła zdecydowane zwycięstwo w kategorii masters, z czasem 16:40 wyprzedziła Amerykankę Julie Ertel o 44 sekundy. W biegu elity triumfowała Etiopka Gelete Burka (15:26) o sekundę przed Kenijką Mercy Cherono (15:27). Wśród mężczyzn po raz trzeci zwyciężył Etiopczyk Dejen Gebremeske (15:20).

Bratysława
W 66. Národným Behu Devín rozegranym na dystansie 12 km zwyciężył Węgier Barnabás Bene (35:05), na szóstej pozycji uplasował się Artur Kern (37:26), a na siódmej – Bogdan Dziuba (37:47).