1 / 0

Gardzielewski mistrzem Polski w maratonie

Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) z czasem 2:13:43 został dziś w Warszawie mistrzem Polski w biegu maratońskim. Orlen Warsaw Marathon zakończył się zwycięstwem Etiopczyka Susaya Kasaye (2:09:02) oraz Kenijki Miki Jerotich (2:28:23).

Dla Gardzielewskiego było to już drugie złoto mistrzostw kraju w karierze (w 2012 zwyciężył w półmaratonie w Pile). Zawodnik wrocławskiego Śląska minął linię mety jako ósmy. Tuż za nim przybiegł jego klubowy kolega Błażej Brzeziński (2:13:56, rekord życiowy). Obaj biegacze w tym roku wspólnie zdobyli drużynowe mistrzostwo świata wojskowych w biegach przełajowych. Trzeci (jedenaste miejsce w Orlen Warsaw Marathon) w mistrzostwach był Radosław Dudycz - 2:18:23.

Faworyt biegu Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań) do 32 km utrzymywał się w gronie prowadzących jednak kontuzja łydki sprawiła, że ostatecznie do linii mety na warszawskim Stadionie Narodowym został dowieziony samochodem.

Maratończycy na Moście Świętokrzyskim (foto: Marek Biczyk)

Wśród kobiet Orlen Warsaw Marathon wygrała Kenijka Milka Jerotich - 2:28:23. Najlepszą z Polek była Olga Kalendarowa-Ochal (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) - 2:34:25 (trzecie miejsce wśród pań).

W biegu na 10 kilometrów zwyciężył Radosław Kłeczek (Sporting Międzyzdroje) z czasem 29:36 oraz Agnieszka Jerzyk (KS 64-sto Leszno) 33:33.

Pełne wyniki: WARSZAWA