1 / 0

Jarzyńska bije rekord trasy w Korschenbroicher

Karolina Jarzyńska odniosła zwycięstwo w 25. biegu ulicznym rozegranym na dystansie 5 km w niemieckim Korschenbroich poprawiając czasem 15:35 rekord trasy.

Podopieczna Zbigniewa Nadolskiego wyprzedziła o 12 sekund Etiopkę Sifan Hassan i o 15 sekund Rosjankę Nadieżdę Trylinską. Był to trzeci start Polki na ulicach miasta znajdującego się w okolicy Düsseldorfu. W 2011 r. zwyciężyła o sekundę przed Trylinską, w ub.r. kolejność była odwrotna – Rosjanka, szybsza o 3 sekundy od p. Karoliny, ustanowiła rekord trasy (15:42).

Jarzyńska wygrała już czwarty bieg w tym sezonie, każdy na innym dystansie. Na 10 km zwyciężyła w Coronado ((32:47), półmaraton w Santa Monika (1:12:36) i maraton w Łodzi (2:26:45), poza tym w Nowym Orleanie poprawiła czasem 32:09 rekord Polski Wandy Panfil na 10 km.
Trylinska w tym roku czterokrotnie startowała w Polsce, w półmaratonie była trzecia w Warszawie i druga w Poznaniu oraz dwukrotnie triumfowała na 10 km (w Poznaniu i Gnieźni).

Bieg mężczyzn na 10 km w Korschenbroich wygrał Kenijczyk Isaac Mukundi Mwangi (28:29).

Korschenbroicher, 5.0 km
1. Karolina Jarzyńska 15:35 (rekord życiowy)
... 18. Edyta Lewandowska 17:52

Warto przypomnieć, że rekordy Polski w biegach ulicznych są notowane na identycznych dystansach jak rekordy świata, najkrótszy wynosi 10 km.