1 / 0

Stepaniuk druga w Tokio

Kamila Stepaniuk (Podlasie Białystok) uplasowała się na drugiej pozycji w konkursie skoku wzwyż w mityngu IAAF World Challenge w Tokio pokonując wysokość 1.92.

Zwyciężyła Rosjanka Anna Cziczerowa, aktualna mistrzyni olimpijska i świata, wyrównując najlepszy tegoroczny wynik na świecie na otwartym stadionie – 1.95. Trzecia była Marina Aitowa z Kazachstanu – 1.92.
Polka w pierwszych próbach zaliczyła pięć wysokości: 1.75-1.80-1.84-1.88-1.92, trzykrotnie strącając 1.95. Rekord życiowy 8-krotnej mistrzyni Polski (w tym 5 tytułów w hali) wynosi 1.93 (Bydgoszcz ’09), poza tym 7-krotnie w karierze pokonała wysokość 1.92.

Marek Plawgo zajął siódme miejsce w biegu 400m przez płotki (50.98). Wygrał Amerykanin Bershawn Jackson (49.11).
Liderami tabel światowych zostali: Kenijczyk Jairus Birech, zwycięzca biegu przeszkodowego w czasie 8:15.26 i czeski młociarz Lukáš Melich – 79.00.