1 / 0

Wygrane młodych Polaków w Schwechat

Z dobrej strony zaprezentowali się młodzi polscy lekkoatleci podczas tradycyjnego międzynarodowego mityngu w Schwechat (41. Franz-Schuster Memorial) pod Wiedniem.

W pchnięciu kulą (5 kg) dwie pierwsze lokaty zajęli nasi zawodnicy. Zwyciężył utalentowany Konrad Bukowiecki, który powinien być jednym z faworytów do zdobycia medalu na lipcowych mistrzostwach świata juniorów młodszych. Kulomiot Gwardii Szczytno w drugiej próbie posłał kulę na odległość 20.39, a ponownie 20 metrów przekroczył w piątej serii uzyskując 20.17. Drugie miejsce zajął Adrian Walczyński (SKLA Słupsk), który w piątej próbie pchnął 18.50. Na trzeciej lokacie w konkursie uplasował się Słowak Viktor Dano (15.80).

W rywalizacji kulomiotek najlepsza była Katarzyna Hnatiuk (MTS Junior Sopot) - 15.65 - która pokonała dwie reprezentantki miejscowego klubu: Bettinę Weber (14.25) oraz Victorię Hudson (13.00).

Konrad Bukowiecki (w środku) wraz ze swoim trenerem Ireneuszem (z prawej) na podium mistrzostw Polski młodzików w Słubicach (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Zwycięstwo w biegu na 800 metrów odniósł Jakub Bałdyka (1:59.96), a Dawid Żebrowski (MKS-SMS Victoria Racibórz) okazał się najlepszy w biegu na 110 metrów przez płotki (14.63).

Podwójne zwycięstwo odniosły także nasze juniorki młodsze w biegu na 800 metrów - pierwsza linię mety przekroczyła Katarzyna Gawlak z klubu LKS Pszczyna (2:15.34), a druga była Klaudia Owczarek z Jedynki Bartoszyce (2:18.74). Na trzecim miejscu została sklasyfikowana Magdalena Wenninger z Salzburga (2:22.2).

Agata Borowiak (ALKS PWSZ Gorzów Wielkopolski) była druga w biegu na 100 metrów przez płotki z czasem 14.64. Wygrała Czeszka Annemarie Skálová (14.52), a trzecia była jej rodaczka Barbora Dvořáková  (14.74).

Skok w dal zakończył się tryumfem Adrianny Szóstak (SL Olimpia Poznań). Młoda zawodniczka prezentowała w konkursie wyrównany poziom, a zwycięstwo zapewniła sobie wynikiem 5.76. Na podium stanęły jeszcze Czeszka Barbora Dvořáková  (5.74) oraz Słowaczka Natália Lipková (5.50).

Rzut młotem pań wygrała Marika Kaczmarek. Zawodniczka Kadeta Rawicz miała tylko dwie mierzone próby, a pierwsze miejsce w konkursie dał jej rzut na odległość 60.34. Druga w rywalizacji młociarek była zawodniczka miejscowego klubu Bettina Weber, która wynikiem 57.59 wypełniła normę Austriackiego Związku Lekkiej Atletyki na 8. Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w Doniecku.

Pełne wyniki: SCHWECHAT