Menu
1 / 0
Aktualności /

SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA SPONSOREM GENERALNYM POLSKIEGO ZWIĄZKU LEKKIEJ ATLETYKI

4 kwietnia oficjalnie poinformowano o podpisaniu na lata 2007 – 2008 umowy pomiędzy Samsung Electronics Polska a Polskim Związkiem lekkiej Atletyki.

 

4 kwietnia oficjalnie poinformowano o podpisaniu na lata 2007 – 2008 umowy pomiędzy Samsung Electronics Polska a Polskim Związkiem lekkiej Atletyki. Nastąpiło to podczas konferencji prasowej, która odbyła się w hotelu HILTON w Warszawie. W wyniku zawartego porozumienia SAMSUNG zyskał prawo do posługiwania się tytułem SPONSORA GENERALENGO POLSKIEGO ZWIĄZKU LEKKIEJ ATLETYKI.

W najbliższych dwóch latach SAMSUNG będzie aktywnie angażował się w szereg działań na rzecz rozwoju „królowej sportu” poprzez sponsorowanie szeregu imprez o charakterze masowym (np. organizacja Samsung Athletic Cup, biegi masowe, wsparcie Memoriału Janusza Kusocińskiego).

Koreański koncern otoczył też indywidualną opieką polskich lekkoatletów: Annę Rogowską i Kamile Skolimowską. Toczą się rozmowy by do tej dwójki dołączył Michał Bieniek. Ponadto specjalną opieką otoczoną utalentowanych młodych zawodników, grupa ta liczy 6 osób, a wśród nich jest między innymi Karol Hoffmann – syn mistrza świata w trójskoku z 1983 roku, Sylwester Bednarek, Sylwester Czapiewski – syn trenera Wiesława Czapiewskiego.

Podczas konferencji prasowej przedstawiono plany rozegrania czwartej edycji Samsung Electronics Cup 2007. Eliminacje do finału tej imprezy zostaną rozegrane w Poznaniu, Białymstoku, Krakowie i Bydgoszczy. Finał odbędzie się w drugiej połowie czerwca w Warszawie.
W swoim wystąpieniu prezes Samsung Electronics Polska powiedział:
„Wspólnie działamy na rzecz rozwoju polskiego sportu. Sport jednoczy ludzi, zachęca do podejmowania wyzwań i stawiania sobie coraz wyższych celów. Te same wartości są kluczowymi elementami filozofii kooperacyjnej SAMSUNG.
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki powiedziała miedzy innymi, że polskich lekkoatletów w 2007 roku czeka wiele ważnych imprez międzynarodowych we wszystkich kategoriach wiekowych. Liczymy na dobre występy naszych zawodników. Jesteśmy zadowoleni, że przez kolejne lata będziemy współpracowali z tak solidną firma jaką jest firma Samsung. Otrzymane wsparcie finansowe przeznaczymy na cele statutowe Związku, a przede wszystkim na pomoc Okręgowym Związkom Lekkiej Atletyki oraz na nagrody dla zawodników za wybitne osiągnięcia sportowe.

Koncern Samsung od prawie 20 lat regularnie sponsoruje i wspiera różnego rodzaju imprezy sportowe, w tym zawody tej rangi, co Igrzyska Olimpijskie. Firma uznaje sponsorowanie imprez sportowych za ważne narzędzi komunikacji, element budowania rozpoznawalności marki oraz świadectwo prospołecznej postawy korporacji
 

Powrót do listy

Więcej