1 / 0

1.92 Justyny Kasprzyckiej w Rydze

Justyna Kasprzycka (KS AZS-AWF Wrocław) wygrała konkurs skoku wzwyż podczas mityngu w stolicy Łotwy Rydze poprawiając swój rekord życiowy z 1.88 na 1.92. W biegu na 200 metrów zwyciężył Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn).

Kasprzycka jest drugą Polką, która w tym sezonie uzyskała w skoku wzwyż 1.92 (wcześniej dokonała tego Kamila Stepaniuk). Halowa wicemistrzyni kraju (2013) zaliczała wszystkie wysokości od 1.74 do 1.92 w pierwszych próbach (wyjątkiem była wysokość 1.90 pokonana przez zawodniczkę z Wrocławia w drugim skoku). Justyna Kasprzycka trzykrotnie atakowała jeszcze 1.94 (wskaźnik PZLA na mistrzostwa świata w Moskwie wynosi 1.95). Rezultat urodzonej w Głubczycach skoczkini jest 11. wynikiem all-time w historii polskiej lekkoatletyki.

Z dobrej strony zaprezentował się nasz utaletnowany sprinter Karol Zalewski. Podopieczny Zbigniewa Ludwichowskiego wygrał bieg na swoim koronnym dystansie 200 metrów w czasie 20.71, a w biegu na 100 metrów był piąty (10.48, rekord życiowy).

Aż trzy nasze zawodniczki wystartowały w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Najlepiej z nich spisała się Justyna Korytkowska, która zajęła czwarte miejsce z czasem 10:11.41. Za zawodniczką LŁKSu Prefbet Śniadowo Łomża linię mety minęły szósta Urszula Nęcka (10:15.83) i debiutująca na tym dystansie Izabela Dziedziech (9. miejsce, 11:00.94).