1 / 0

Nowakowska druga w Sportcity Manchester

W zawodach BMC Grand Prix rozegranych w sportowej dzielnicy Manchesteru Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork) zajęła drugie miejsce w biegu na 5000m poprawiając czasem 15:38:30 ubiegłoroczny rekord życiowy o ponad 20 sekund.

Bieg na 5000m pań wygrała Brytyjka Emelia Gorecka, ubiegłoroczna medalistka mistrzostw świata juniorek, 15:35.82. Na szóstej pozycji uplasowała się Agnieszka Ciołek-Mierzejewska (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) 15:54.79, a na trzynastej 21-letnia Dominika Napieraj (KS AZS AWF Wrocław) 16:12.68 – rekord życiowy poprawiony o ponad 24 sekundy (wrocławianka biega na bieżni dopiero drugi sezon)

W biegu mężczyzn na tym samym dystansie Jakub Nowak (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) był siódmy z rezultatem 14:05.66, zwyciężył Brytyjczyk Jonathan Taylor 13:55.80.
Matylda Szlęzak (KS AZS AWF Kraków) zajęła 10 miejsce w biegu na 1500m (4:24.97), wygrała Brytyjka Laura Crowe 4:12.25.

Dominika Główczewska-Nowakowska awansowała z 19 miejsca na szóste w tabelach all-time. W br. zadebiutowała w półmaratonie, zdobywając czasem 1:14:06 wicemistrzostwo Polski. Poprawa szybkości na bieżni zapewne juz niedługo przełoży się na dalsze sukcesy w biegach ulicznych.

ALBANY (stan Nowy Jork)

W 35. biegu ulicznym Freihofer´s Run rozegranym na dystansie 5km Karolina Jarzyńska zajęła siódme miejsce z czasem 16:08. Triumfowała Emily Chebet, dwukrotna mistrzyni świata w biegu przełajowym z Bydgoszczy ('10 i '13), 16:26, przed Esher Chemtai 15:32 i Isabellą Ochichi 15:35 (wszystkie z Kenii). Freihofer´s Run jest najsłynniejszym biegiem ulicznym na świecie na dystansie 5 km rozgrywanym tylko w konkurencji pań. Emily Chebet zwyciężyła po raz drugi, w 2010 czasem 15:12 ustanowiła rekord trasy.
Dorota Gruca z czasem 17:00 triumfowała w kategorii masters.