1 / 0

Kazań: rekord życiowy Rafała Omelki

Rafał Omelko spisał się najlepiej z naszych reprezentantów podczas kolejnego dnia zmagań na 27. Letniej Uniwersjadzie w Kazaniu.

W finałowym biegu na 400 metrów zawodnik AZS-AWF Wrocław zajął czwarte miejsce i czasem 45.69 poprawił swój, ustanowiony wczoraj, rekord życiowy. Pierwszy linię mety, z czasem 45.49, przekroczył zawodnik gospodarzy Władimir Krasnow.

Wojciech Theiner, srebrny medalista z przed dwóch lat, w finale skoku wzwyż zajął szóste miejsce z wynikiem 2.25. Zawodnik AZS-AWF Katowice po zaliczeniu (w trzeciej próbie) wysokości 2.25 nie zaliczył w pierwszej próbie 2.28 i chcąc włączyć się do walki o medale dwukrotnie atakował 2.31. Złoto zdobył (z rezultatem 2.31) halowy mistrz Europy Rosjanin Siergiej Mudrow.

Kamil Kryński (Podlasie Białystok) i Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław) pewnie awansowali do jutrzejszych półfinałowych biegów na 200 metrów. W eliminacjach Kryński uzyskał czas 21.96, a w popołudniowym ćwierćfinale poprawił się na 20.93. Zawodniczce Śląska Wrocław awans do półfinału zapewnił czas 23.65.

Eliminacje trójskoku z trzecim rezultatem wśród startujących zakończyła Anna Jagaciak, która w najlepszej próbie uzyskała 13.70.

Pełne wyniki: KAZAŃ