1 / 0

Kolejny dzień zmagań w Kazaniu

Za nami kolejny dzień zmagań lekkoatletów podczas 27. Letniej Uniwersjady. Wczoraj w Kazaniu z udziałem Polaków odbyły się finały biegu na 200 metrów oraz rzutu oszczepem.

Wczoraj Kamil Kryński zajął w biegu na 200 metrów siódme miejsce z czasem 20.94. Sprinterom pomagał silny wiatr. W biegu półfinałowym zawodnik Podlasia Białystok (także przy wietrze przekraczającym 2 m/s) uzyskał rezultat 20.90. Złotym medalistą uniwersjady na tym dystansie został Anaso Jobodwana (20.00). Dla zawodnika z RPA to drugie, po złocie w biegu na 100 metrów, zwycięstwo w tegorocznej uniwersjadzie.

W rzucie oszczepem szóste miejsce zajął Łukasz Grzeszczuk, który w najlepszej próbie uzyskał 77.93. Polak walczył nie tylko z rywalami ale także z mocnym wiatrem, który utrudniał rzucanie. Podopieczny Michała Krukowskiego w ostatniej serii przekroczył 80 metrów jednak była to próba nieważna. Złoty medal zdobył faworyt gospodarzy Dmitrij Tarabin (83.11). Brąz wywalczył obrońca tytułu Turek Fatih Avan (81.24).

Do finału skoku wzwyż z wynikiem 1.84 pewnie awansowały obie nasze zawodniczki Justyna Kasprzycka i Kamila Stepaniuk.

Po dobrym biegu awans do finału biegu na 1500 metrów z czasem 4:25.99 zapewniła sobie Katarzyna Broniatowska, podopieczna Zbigniewa Króla.

W eliminacjach rzutu dyskiem Przemysław Czajkowski, srebrny medalista z przed dwóch lat z Shenzhen, był czwarty w grupie B i z wynikiem 58.63 awansował do piątkowego finału.

Pełne wyniki: KAZAŃ (10 lipca)