1 / 0

W Tampere rozdano pierwsze medale

Wczoraj w Tampere chodami na 20 kilometrów kobiet i mężczyzn rozpoczęły się 9. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

W chodzie mężczyzn tytuł mistrza Europy do lat 23 obronił Piotr Bogatyriow. Rosjanin uzyskał czas 1:21:31 (dwa lata temu w Ostrawie złoto dał mu rezultat 1:24:20), a na trasie chodu rywalizował głównie ze swoim rodakiem Aleksandrem Iwanowem, wicemistrzem świata juniorów z ubiegłego roku. Ostatecznie Bogatyriow wyprzedził na mecie Iwanowa o trzy sekundy. Brązowy medal zdobył mistrz Europy juniorów z Tallinna Niemiec Hagen Pohle, który na metę dotarł ponad 3 minuty za dwójką Rosjan (czas 1:25:04). Nasz reprezentant Mieczysław Romanowski z rezultatem 1:29:39 uplasował się w połowie stawki zajmując ostatecznie 10. lokatę.

Swietłana Wasiljewa z czasem 1:30:07 zdobyła złoty medal w rywalizacji chodziarek. Rosjanka na mecie wyprzedziła Ukrainkę Ludmyłę Olanowską (1:30:37) oraz Włoszkę Antonellę Palmisano (1:30:59). Obie startujące w chodzie na 20 kilometrów Polki zajęły dalsze miejsca - Natalia Płomińska była czternasta (1:43:51), a Karolina Wierus siedemnasta (1:47:54).

Dziś w Tampere początek zmagań na stadionie. Na starcie zobaczymy m.in. Pawła Wiesiołka w dziesięcioboju, trzy Polki w biegach eliminacyjnych na 400 metrów oraz Jakuba Szyszkowskiego w pchnięciu kulą.

Pełne wyniki: TAMPERE