1 / 0

EYOF w Utrechcie: złoty Matusz Borkowski

Mateusz Borkowski zdobył w Utrechcie złoty medal w biegu na 3000 metrów podczas dzisiejszych zmagań  lekkoatletów na 12. Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy.

Borkowski, zawodnik klubu LKB Rudnik, przebiegł w Utrechcie 3000 metrów w czasie 8:28.89 i sięgnął po złoto ustanawiając nowy rekord życiowy (dotychczas wynosił on 8:42.11). To pierwsze zwycięstwo polskiego lekkoatlety podczas festiwalu młodzieży od 2003 roku – 10 lat temu w Paryżu po złoto, z wynikiem 73.71, sięgnął oszczepnik Sebastian Jachimowicz

Tuż za podium biegu na 3000 metrów dziewcząt uplasowała się klubowa koleżanka Borkowskiego Alicja Filipowska. Czas zawodniczki – 9:54.71 – jest lepszy od jej poprzedniego rekordu życiowego. Do brązowego medalu podopiecznej trenera Sylwestra Dudka zabrakło blisko 8 sekund.

Do finałów swoich konkurencji awansowali Konrad Bukowiecki, który wygrał eliminacje rzutu dyskiem z rezultatem 56.70, Katarzyna Martyna dwunasta w kwalifikacjach skoku w dal (5.64) oraz Paulina Borys piąta w skoku wzwyż z rezultatem 1.70.

Słabiej zaprezentowała się płotkarka Klaudia Siciarz, która w biegu na 100 metrów przez płotki uzyskała czas 15.03 (rekord sezonu 13.87) i nie wywalczyła awansu do kolejnej rundy zmagań. Klaudia Owczarek z rezultatem 2:22.72 nie awansowała do finału w biegu na 800 metrów.

Pełne wyniki: UTRECHT