1 / 0

Sowa liderem tabel w maratonie

Arkadiusz Sowa (Oleśniczanka) zajął 7 miejsce w 20. maratonie rozgrywanym w Belgradzie. Jego wynik 2:15:09 jest najlepszym uzyskanym w br. przez polskiego maratończyka. Warto dodać, że to był debiut 28-letniego biegacza na trasie maratońskiej.

Drugi z polskich reprezentantów, Adam Draczyński (Oleśniczanka), uplasował się na 9 pozycji osiągając 2:17:24.

Poza Polakami w pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch zawodników z Tanzanii oraz 6 Kenijczyków. Zwyciężył John Malluni, który przed rokiem uplasował się na 4 pozycji. Kenijczycy zajęli wówczas aż 8 pierwszych miejsc, a 11. był Draczyński.
Malluni poprawił rekord życiowy o prawie półtorej minuty, uzyskując 2:11:53.

Wśród kobiet wygrała faworytka, Olivera Jevtic z Serbii, z czasem 2:35:46.