1 / 0

Złoto Wyciszkiewicz, srebro Dobka i Makul w Rieti

Patrycja Wyciszkiewicz zdobyła złoty medal mistrzostw Europy juniorów poprawiając czasem 51.56 rekord Polski juniorek, a Patryk Dobek wywalczył z rezultatem 46.15 srebrny medal w biegu na 400 metrów.

Patrycja Wyciszkiewicz zdobyła złoty medal mistrzostw Europy juniorów poprawiając czasem 51.56 rekord Polski juniorek, a Patryk Dobek wywalczył z rezultatem 46.15 srebrny medal w biegu na 400 metrów, również srebro dla naszych barw zdobyła Karolina Makul w rzucie dyskiem osiągając odległość 53.25.

Patrycja Wyciszkiewicz tuż po biegu w strefie mieszanej,
ze zdjęciem fotofiniszu z trzeciego rekordu Polski juniorek w br.
                                                                                                                    (fot. Grzegorz Lipiński)

Patrycja Wyciszkiewicz sama była bardzo zaskoczona osiągniętym czasem, po raz pierwszy w karierze „złamała” granicę 52 sekund. Szybciej w historii MEJ biegały tylko dwie Niemki w latach 70. (rekord mistrzostw należy do Christiny Brehmer 51.27 ’75). Poznanianka wyprzedziła Biankę Razor 51.82 (rekord życiowy) i Rosjankę Jekaterinę Renżynę 52.27. Patrycja zajmuje siódme miejsce w tabelach historycznych w Polsce.

Patryk Dobek czasem 46.15 poprawił rekord życiowy, stoczył zwycięską walkę o srebrny medal z Francuzem Thomasem Jordierem 46.21 (rekord kraju). Triumfował Rosjanin Paweł Iwaszko 45.81 (rekord kraju).

Karolina Makul ostatnim rzutem na odległość 53.25 (rekord życiowy) wyprzedziła o 10cm Ukrainkę Tetianę Juriewą powracając na drugie miejsce w konkursie. Złoty medal zdobyła Rosjanka Natalia Szyrobokowa 54.21.

W kwalifikacjach skoku o tyczce pań Paulina Hnida po czterech bezbłędnych skokach zaliczyła wysokość 3.90, a 17-letnia Kamila Przybyła 3.80. Awans do finału zapewniało pokonanie czterech metrów – finał bez Polek.

Tomasz Kołodziejski w eliminacjach 110m przez płotki czasem 13.76 (10. czas rundy) poprawił rekord życiowy, niestety w półfinale zrezygnował z biegu po pierwszym płotku. Kacper Schubert (14.43) i Kamil Frączek (14.46) nie aawansowali do półfinału.

Malwinie Kopron wystarczyła jedna próba na odległość 60.43, aby zakwalifikować się do finałowej rozgrywki rzutu młotem. 17-letnia Katarzyna Furmanek uzyskała 57.34 (12. wynik wyniósł 57.66).
W kwalifikacjach skoku wzwyż zakończono rywalizację na wysokości 1.80 (minimum do finału wynosiło 1.84), awansując 13 zawodniczek. Aneta Rydz znalazła się w siódemce najlepszych, która zakończyła rywalizację bez strącenia.

Siedmioboistka Marika Marlicka wynikiem 5.59 ustanowiła rekord życiowy w skoku w dal, podobnej sztuki dokonała w rzucie oszczepem (36.77), w biegu na 800m uzyskała czas 2:34.89. Łącznie gromadząc 5087 punktów została sklasyfikowana na 15 pozycji. Triumfowała Belgijka Nafissatou Thiam, która rezultatem 6298 poprawiła rekord kraju seniorek należący do Tii Hellebaut.

W pierwszej rundzie na dystansie 400m pł Patryk Adamczyk osiągnął czas 51.83 (szybsi byli tylko dwaj rywale). Marcin Jabłoński awansował do półfinału z wynikiem 53.84, Piotr Szewczyk nie ukończył biegu.

Pełne wyniki:   RIETI