1 / 0

Minimum Kowalskiej na MŚ w Moskwie (2)

Katarzyna Kowalska wygrała bieg na 3000m z przeszkodami w Bottrop, jej czas 9:42.38 jest lepszy od minimum „A” IAAF na mistrzostwa świata w Moskwie.

Zawodniczka LKS Vectra Włocławek dwukrotnie dotychczas startowała w mistrzostwach świata, w 2007 i w 2009 r. W Berlinie w eliminacjach ustanowiła rekord życiowy (9:26.93), a w finale uplasowała się na 12 pozycji. Wcześniej zdobyła dwa tytuły młodzieżowej mistrzyni Europy.

Drugie miejsce w Bottrop zajęła Szwajcarka Fabienne Schlumpf 9:46.98. Matylda Szlęzak z czasem 9:54.61 była czwarta. Ubiegłoroczna zwyciężyni mityngu Dorcus Inzikuru z Ugandy, mistrzyni świata z 2005 r., uplasowała się dopiero na szóstej pozycji (10:24.44).

W wyrównanym biegu na 1500m Krzysztof Żebrowski zajął trzecią pozycję osiągając drugi czas w karierze – 3:37.46. Wygrał nowo pozyskany Niemiec Homiyu Tesfaye 3:36.23 (Etiopczyk uzyskał obywatelstwo niemieckie 27 czerwca br.), przed Amerykaninem Mattem Elliottem 3:36.88.

Zawody w Bottrop należą do cyklu „German Meetings” obejmującego 14 mityngów rozgrywanych w obsadzie międzynarodowej.

Lucas Jakubczyk przebiegł 100m w czasie 10.27.
Diana Sujew zwyciężyła na dystansie 1500m z rezultatem 4:06.89.

Pełne wyniki:   BOTTROP