1 / 0

MŚ W MOSKWIE: Noga i Pliś w półfinałach

Artur Noga i Renata Pliś awansowali do półfinałów mistrzostw świata w Moskwie.

Artur zajął 4. miejsce w czwartej serii eliminacyjnej na 110 m pł. W biegu pod wiatr (-0,6 m/s) uzyskał rezultat 13.44 i wszedł do półfinału z czasem. Jego serię wygrał (najszybszy w eliminacjach) Amerykanin David Olivier. Noga został na pierwszych metrach, dopiero od połowy dystansu ruszył mocniej i udało mu się awansować. - Startowaliśmy bardzo wcześnie rano, musiałem wstać o świcie, lekkie śniadanie przekąsiłem o godz. 4 polskiego czasu. Półfinał będzie rozgrywany wieczorem, więc na pewno wszyscy zawodnicy będą się lepiej czuli. Ja dzisiaj na bieżni chyba jeszcze spałem... - powiedział piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku (cały wywiad z Arturem na oficjalnym kanale YouTube PZLA: http://www.youtube.com/PZLAwideo). W poniedziałek wystartuje w 2 serii półfinałowej na drugim torze (pierwszy będzie wolny) - w serii m.in. z Amerykaninami Oliverem i Wilsonem, Jamajczykiem Rileyem i Rosjaninem Szubenkowem.

Renata Pliś startowała w I serii eliminacyjnej na 1500 m. Prowadziła niemal od początku dystansu, a faworyzowane rywaliki zaczęły ją wyprzedzać dopiero na ostatnim okrążeniu. Ostatecznie Polka zajęła 5. lokatę z czasem 4:08.20 i awansowała do półfinału. - Nie lubię dreptania, więc postanowiłam poprowadzić bieg. W ten sposób biegłam przy linii wewnętrznej, spokojnie, nie nadrabiałam dystansu. Zachowałam jeszcze siły na koniec i nie dałam się wyprzedzić więcej niż czterem rywalkom. Jestem zadowolona - powiedziała (cały wywiad z Renatą Pliś na oficjalnym kanale YouTube PZLA: http://www.youtube.com/PZLAwideo). We wtorkowym półfinale jej rywalkami będą m.in. Szwedka Aregawi, Kenijka Obiri i Rosjanka Szarmina.