1 / 0

AZS-AWF Kraków wygrał Tamex Ekstraklasę

AZS-AWF Kraków zwyciężył w Tamex Ekstraklasie Ligi Lekkoatletycznej gromadząc w dwóch rzutach 6823 punkty. Najbardziej wartościowy wynik w Białej Podlaskiej uzyskali Kamila Stepaniuk i Paweł Fajdek.

AZS-AWF Kraków zwyciężył w Tamex Ekstraklasie Ligi Lekkoatletycznej gromadząc w dwóch rzutach 6823 punkty. Najbardziej wartościowy wynik w Białej Podlaskiej uzyskali Kamila Stepaniuk (191 pkt. za wynik 1.95) i Paweł Fajdek (192 pkt. za rzut na 79.68).

W klasyfikacji generalnej Tamex Ekstraklasy zwyciężył AZS-AWF Kraków gromadząc w dwóch rzutach 6823 punkty. Akademicy z Krakowa wygrali ligę lekkoatletyczną trzeci raz w historii. Drugie miejsce zajął AZS-AWF Warszawa (6349 pkt.) - dla zespołu z Bielan to 21 podium w historii startów w rozgrywkach ligowych (istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym roku ekipa ze stolicy wyrówna rekord 22. miejsc na podium ligi, który należy do drużyny CWKS Legia Warszawa). Na najniższym stopniu podium stanęli dziś - pierwszy raz w historii klubu - zawodnicy Podlasia Białystok. Poniżej pełna (nieoficjalna) klasyfikacja Tamex Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej 2013. W związku z wycofaniem się z rozgrywek kilku zespołów żadna z drużyn nie spada do I ligi na sezon 2014.

1. KS AZS AWF Kraków - 6823 pkt. (3538+3285)
2. AZS AWF Warszawa - 6349 pkt. (3296+3053)
3. KS Podlasie Białystok - 6104 pkt. (3011+3093)
4. SL WKS Zawisza Bydgoszcz - 6033 pkt. (3230+2803)
5. MKS-MOS Płomień Sosnowiec - 5467 pkt. (2665+2802)
6. KS Agros Zamość - 5281 pkt. (2655+2626)
7. KS AZS AWF Biała Podlaska - 5259 pkt. (2532+2727)
8. AZS UMCS Lublin - 4939 pkt. (2386+2553)
9. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża - 4156 pkt. (2007+2149)
10. CKS Budowlani Częstochowa - 4059 pkt. (1954+2105)
11. MKL Toruń - 3887 pkt. (1992+1895)
12. AZS Łódź - 3791 pkt. (1808+1983)

Najlepsze kluby rozgrywek otrzymają nagrody finansowe.

Na wyremontowanym stadionie w Białej Podlaskiej jako pierwsi w zawodach Tamex Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej rywalizowali młociarze z mistrzem świata Pawłem Fajdkiem na czele. Złoty medalista z Moskwy wygrał zdecydowanie dwukrotnie przekraczając granicę 79 metrów (77.05-x-79.68-79.46). Drugi był wicemistrz kraju Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok, który uzyskał w trzeciej kolejce 74.11.

W konkursie tyczkarzy wystartowało trzech zawodników bydgoskiego Zawiszy. Najlepiej z nich spisał się Łukasz Michalski, który zaliczył 5.40 i pokonał juniora Karola Pawlika (5.00) oraz Adama Lisiaka (4.80).

Wśród kobiet w młotem najdalej rzucała Joanna Fiodorow, wypożyczona do startu w lidze przez AZS-AWF Kraków. Podopieczna Czesława Cybulskiego w najlepszej próbie uzyskała 65.88 i pokonała Malwinę Kopron (64.13), reprezentującą w Tamex Ekstraklasie Agros Zamość.

Pod nieobecność drużyny Śląska Wrocław, a co za tym idzie Piotra Małachowskiego, najlepszym dyskobolem Tamex Ekstraklasy okazał się reprezentant gospodarzy Przemysław Czajkowski. Olimpijczyk z Londynu w trzeciej serii rzutów posłał dysk na odległość 62.64.

Najlepszymi sprinterami zawodów ligowych w Białej Podlaskiej byli Kamil Kryński  (10.47) i Marika Popowicz (11.53w, +3.2 m/s). W rywalizacji na dystansie 200 metrów pierwsze miejsca zajęli Tomasz Kluczyński (21.52) oraz Martyna Opoń (24.31).

W trójskoku zwyciężyli Anna Jagaciak (13.69), punktująca dla AZS UMCS Lublin, oraz startujący dziś dla bydgoskiego Zawiszy Michał Lewandowski (16.50).

Łukasz Parszczyński w biegu na 3000 metrów z przeszkodami wygrał z czasem 8:46.90. W biegu kobiet na dystansie 3000 metrów zwycięstwo odniosła Katarzyna Broniatowska (9:15.52).

Nie było niespodzianek w biegu na 800 metrów. Najszybciej dystans dwóch okrążeń stadionu WWFiS w Białej Podlaskiej pokonał Marcin Lewandowski - czas zawodnika Zawiszy Bydgoszcz to 1:48.45.

Siódma zawodniczka mistrzostw świata w Moskwie Kamila Stepaniuk (Podlasie Białystok) ponownie zaprezentowała wysoką formę skacząc dziś 1.95 (trzeci wynik w karierze).

W pchnięciu kulą pod nieobecność Tomasza Majewskiego najlepszy wśród ligowców był Jacek Wiśniewski, który dwukrotnie przekroczył 17 metrów uzyskując w najdalszej próbie 17.80.

Rekordzista Polski Artur Noga przebiegł 110 metrów przez płotki w 13.43 i zdecydowanie pokonał na mecie Dominika Bochenka (14.20). Wśród kobiet bieg płotkarski wygrała Urszula Bhebhe (13.82).

Startujący w Tamex Ekstraklasie w barwach AZS-AWF Warszawa Łukasz Grzeszczuk pewnie wygrał rzut oszczepem uzyskując rezultat 78.13. Drugie miejsce w konkursie zajął wypożyczony z SKLA Słupsk do Zawiszy Bydgoszcz Paweł Roziński (72.49).

Pełne wyniki: BIAŁA PODLASKA