1 / 0

Ł.Augustyn i Pastare wygrywają Puchar Poczty

W 48 Pucharze Poczty Polskiej rozegranym w Gdańsku w chodzie na dystansie 20 km zwyciężył Łukasz Augustyn (OTG Sokół Mielec) 1:27:36 i Agnese Pastare, której wynik 1:29:55 (rekord zawodów) jest lepszy od oficjalnego rekordu Łotwy.

Najszybszą z Polek była Katarzyna Golba, która uległa Łotyszce o ponad sześć minut (1:36:34).

Agnese Pastare za linią mety                               (fot. Krzysztof Kisiel)

Konkurencję 5 km wygrał Grzegorz Sudoł (KS AZS-AWF Kraków) w czasie 19:22 oraz Paulina Buziak (AZS-AWF Warszawa) 21:50.
Wyniki z obu dystansów były zaliczane do drugiego rzutu tegorocznej ligi lekkoatletycznej.

W ramach zawodów rozegrano mistrzostwa Polski juniorów w chodzie na 20 km, w których medalistami zostali: