1 / 0

Świderski i Urbanek drudzy w Amsterdamie

Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław) zajął drugie miejsce w mityngu Amsterdam Open rozegranym dziś na Stadionie Olimpijskim.

Świderski, wicemistrz Europy do lat 23 z Debreczyna, uzyskał dziś w swojej najlepszej próbie rezultat 16.09. Zwyciężył Fabian Florant wynikiem 16.71w (+2.6 m/s), w regulaminowych warunkach Holender osiągnął odległość 16.67 wyrównując własny rekord kraju.

Również na drugiej pozycji uplasował się Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) w rzucie dyskiem. Rezultatem 65.03 po raz trzeci w karierze przekroczył granicę 65 metrów. Triumfował Holender Erik Cadée 65.19. Trzecie miejsce zajął wicemistrz olimpiski Ehsan Hadadi z Iranu (64.27), który po raz pierwszy uległ Polakowi (w dwunastym wspólnym konkursie w historii).

Sofia Ennaoui z czasem 6:01.95 zajęła 10 miejsce w biegu na dystansie 2000m (zawodniczka LKS Lubusz Słubice dzień przed zawodami ukończyła 18 lat), zwyciężyła Holenderka Susan Kuijken 5:38.37 przed Mimi Belete z Bahrajnu 5:38.53.

Artur Zaczek (OŚ AZS Poznań) z wynikiem 10.66 był siódmy w swojej serii biegu na 100m. Finał w tej konkurencji wygrał Keston Bledman (TRI) z rezultatem 10.11.

Mityng odbył się na wybudowanym specjalnie na Igrzyska Olimpijskie 1928 stadionie, który na początku lipca 2016 roku będzie areną 23. Mistrzostw Europy.

Pełne wyniki: AMSTERDAM