1 / 0

Fajdek i Majewski mistrzami Igrzysk Frankofońskich

We wtorek w pierwszym dniu zmagań lekkoatletów podczas 7. Igrzysk Frankofońskich w Nicei Paweł Fajdek zdobył złoty medal w rzucie młotem wynikiem 78.28 a Tomasz Majewski - w pchnięciu kulą rezultatem 20.18.

Paweł Fajdek (Agros Zamość) pięciokrotnie przekraczał granicę 75 metrów, po srebro sięgnął Francuz Quentin Bigot 74.60, a po brąz – Katarczyk Ashraf El-Seify 72.88.
Rekord Igrzysk należy do Szymona Ziółkowskiego, który przed dwunasty laty w Ottawie uzyskał odległość 79.89.

Tomasz Majewski zwyciężył rezultatem z pierwszej kolejki, srebrny medal zdobył Francuz Gaetan Bucki 19.33, a brązowy – Kanadyjczyk Tim Nedow 19.09. Dominik Witczak (RLTL ZTE Radom), młodzieżowy wicemistrz Europy ’13, uplasował się na siódmej pozycji z rezultatem 18.21.

Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) z czwartym czasem eliminacji (58.68) zakwalifikowała się do biegu finałowego na dystansie 400m przez płotki. Najszybszą płotkarką była Kanadyjka Noelle Montcalm 58.24.

Strona Igrzysk:   NICEA