1 / 0

Włodarczyk mistrzynią Igrzysk Frankofońskich

Szósty złoty medal dla barw Polski podczas 7. Igrzysk Frankofońskich w Nicei zdobyła Anita Włodarczyk, która rzuciła młotem na odległość 75.62.

Już pierwszy rzut zawodniczki RKS Skra Warszawa 71.25 był lepszy od rekordu Igrzysk należącego do Manueli Montebrun (70.26) i, jak się okazało, wystarczał do zwycięstwa. W drugiej próbie podopieczna Krzysztofa Kaliszewskiego poprawiła się o prawie dwa metry, by ostatecznie wygrać rezultatem 75.62 z trzeciej kolejki (pozostałe rzuty były nieważne). Drugie miejsce zajęła Rumunka Bianca Perie (70.41), a trzecie – Francuzka Alexandra Tavernier (69.95). Na szóstej pozycji uplasowała się Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) 67.53, powracająca do formy po kontuzji.
Warto odnotować, że było to już piąte kolejne zwycięstwo wicemistrzyni świata odniesione po czempionacie w Moskwie.

Bardzo bliski medalu w trójskoku był Karol Hoffmann, który w ostatniej kolejce poprawił swój wynik z 16.42 na 16.66 (najlepszy w sezonie) awansując na trzecie miejsce. Skaczący tuż po nim Tareq Bougetaib wyrównał osiągnięcie zawodnika MKS Aleksandrów. O brązie Marokańczyka zadecydował jego drugi najdalszy skok na odległość 16.44, o dwa centymetry lepszy od wyniku Polaka. Podwójne zwycięstwo odnieśli Francuzi Yoann Rapinier, który uzyskał rezultat 17.11 i Gaetan Saku Bafuanga (16.93). Michal Lewandowski (SKLA Sopot) był siódmy z wynikiem 16.20.

Krzysztof Żebrowski (UOLKA Ostrów Mazowiecka) z czasem 3:46.27 awansował do finału biegu na 1500m, w którym spotka się m.in. z medalistą tegorocznych MŚ na 800m Ayanlehem Souleimanem i Mohamedem Moustaoui, finalistą ostatnich MŚ.

Do finału biegu na 800m zakwalifikowały się dwie Polki, Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa), druga w swojej serii i brązowa medalistka na 1500m Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom), trzecia w biegu – awans czasem.

Karolina Kołeczek (UKS Trójka Sandomierz) osiągnęła ósmy czas w eliminacjach na 100m przez płotki i taką lokatę zajęła w biegu finałowym (14.08), po złoto sięgnęła Anne Zagre reprezentująca Federację Walońsko-Brukselską (13.41).

Strona Igrzysk:   NICEA