1 / 0

9 medali Polaków w ME wojskowych

Dziewięć medali - 3 złote, 5 srebrnych i jeden brązowy - mistrzostw Europy wojskowych zdobyli w Warendorfie polscy lekkoatleci.

W ostatnim dniu mistrzostw Europy wojskowych nasi zawodnicy siegnęli po siedem medali.

Jakub Szyszkowski triumfował w pchnięciu kulą poprawiając wynikiem 20.32 własny rekord Polski młodzieżowców.

Bieg na 400m zakończył sie podwójnym zwycięstwem Polaków, Kacpra Kozłowskiego (46.45) i Marcina Marciniszyna (46.49), trzeci był Turek Yavuz Can (46.61).
Na dystansie 800m Marcin Lewandowski (1:50.05) wyprzedził Brazylijczyków Klebersona da Vide (1:50.14) i Lutimara Paesa Abreu (1:50.52).
Dominik Bochenek z czasem 14.10 był drugi w biegu 110m pł za Brazylijczykiem Matheusem Innocencio 14.05.
W rzucie dyskiem Piotr Małachowski zdobył brązowy medal wynikiem 61.80, Przemysław Czajkowski był czwarty z rezultatem 59.36, zwyciężyli Niemcy, Robert Harting 67.89 przed Danielem Jasińskim 62.03.
W sztafecie 4x100m zespół w składzie: Marika Popowicz, Weronika Wedler, Ewelina Ptak i Marta Jeschke uplasowały się na drugiej pozycji z czasem 44.81, za Ukrainkami (44.66).