1 / 0

II dzień International Race Walking

We wtorek w drugim dniu zawodów w chodzie sportowym rozgrywanych w chińskim Suzhou Grzegorz Sudoł zajął 17 miejsce na dystansie 15.150 km; zespół polsko-słowacko-norweski plasuje się obecnie na drugiej pozycji.

Relacja Grzegorza Sudoła
„W drugim dniu pętla miała 6050 m i trzeba było ją pokonać dwukrotnie i dodatkowo 3050 m. Indywidualnie zająłem 17 miejsce z wynikiem 1:03:34, a zwyciężył tak jak wczoraj zawodnik gospodarzy Xu Wei z rezultatem 1:01:06. Okazało się, że trasa nie była pagórkowata a bardzo górzysta. Zastanawialiśmy się w Teamie, jak dziś będą wyglądały zawody po wczorajszej dwudzistce. Okazało się jednak, że startujący razem z nami juniorzy (na dystansie 5 km), tak rozkręcili tempo, że już drugi kilometr był bardzo szybki, w granicach czterech minut.
Straciliśmy prowadzenie w klasyfikacji zespołowej na rzecz teamu rosyjsko-ukraińskiego. Oni mieli dziś naprawdę dobry dzień i nie tylko odrobili do nas 10 sekund, ale teraz to my mamy do nich stratę dwóch minut i 34 sekund.
Rano miałem dość duże "zakwasy" - ból nóg, ale po rozgrzewce trochę się poprawiło. Wystartowało bardzo duża grupa juniorów (łącznie około 200 mężczyzn i kobiet). Część szła trochę szybciej od nas i trzeba było wypatrywać numerów startowych, kto poszedł do przodu.
Moja średnia prędkość z wczorajszego i dzisiejszego dnia była dokładnie taka sama. Dziś zmęczyłem się jednak dużo więcej, mimo że dystans był krótszy o ponad 5 km.
Już wiem, jak się chodzi w zawodach dzień po dniu, a jutro dowiem się, co to znaczy dołożyć kolejny start. Ciekawe przeżycie, niemniej jednak byłem zaskoczony tempem, z jakim mogłem dziś rywalizować.
Jutro do przejścia 15.5 km (5 pętli po 3.1 km). Mam nadzieję, że będzie to lepszy dla naszego Teamu dzień.”