1 / 0

Skolimowska i Trywiańska zdobywają w Osace minima na MŚ w Osace

Na mityngu w Osace, w 1. starcie polskich zawodników w zawodach zaliczanych do cyklu World Athletics Tour 2007, Kamila Skolimowska (70.42) i Aurelia Trywiańska (12.93) uzyskały minima „A” IAAF na MŚ, które odbędą się na tym samym stadionie.

Na mityngu w Osace, w pierwszym starcie polskich zawodników w zawodach zaliczanych do cyklu World Athletics Tour 2007, Kamila Skolimowska (70.42) i Aurelia Trywiańska (12.93) uzyskały minima „A” IAAF na mistrzostwa świata, które odbędą się na przełomie sierpnia i września na tym samym stadionie.

Kamila Skolimowska (Gwardia Warszawa) zajęła 3 lokatę wynikiem 70.42, ustępując 2-krotnej mistrzyni świata juniorek, Chorwatce Ivanie Brkljacic – 72.15 (rekord kraju) i Chince Zhang Wenxiu (rekordzistka Azji) – 71.14.

W biegu na 100m przez płotki niespodziewanie zwyciężyła 20-letnia Australijka Sally McLellan (mistrzyni świata U-18 z 2003 r.) w czasie nowego rekordu Oceanii 12.71, bijąc poprzedni, ustanowiony przez siebie w marcu o 0.21 s. Wyprzedziła dwie Amerykanki Lolo Jones (12.86) i Danielle Carruthers (12.90).
Czwarta na mecie Aurelia Trywiańska (AZS-AWF Warszawa) była zadowolona z rezultatu 12.93 (wiatr 0.0), ponieważ po starcie w Hiroszimie przebywała w Shizuoce, gdzie uległa zatruciu. Jeszcze na kilka godzin przed startem miała wysoką temperaturę.

W biegu na 1500m piąte miejsce zajęła Justyna Lesman (Olimpia Poznań) osiągając 4:15.99; wygrała Agnes Samaria, w czasie nowego rekordu Namibii - 4:08.06.

Grzegorz Sposób (Start Lublin) uplasował się na drugiej pozycji w skoku wzwyż pokonując 2.24. Zwyciężył rekordzista Japonii, Naoyuki Daigo – 2.30. Trzecią lokatę zajął halowy mistrz USA ‘07, Tora Harris – 2.24, a czwartą - aktualny mistrz Chin, Zhang Shufeng – 2.21.

W rzucie oszczepem Igor Janik (AZS-AWFiS Gdańsk) zajął drugą lokatę, rzucając 80.50, za świetnie dysponowanym Szwedem Magnusem Arvidssonem (brązowy medalista ME U-23'05, w 2006 r. wygrał w Sopocie wynikiem 76.31), który uzyskał 85.75 (poprawił rekord życiowy o równo 4 m). Janik wyprzedził Niemca Petera Esenweina - 80.09.