1 / 0

Czechy: rekordy Kownatke i Szyszkowskiego

Z dobrej strony zaprezentowała się trójka Polaków startujących dziś w międzynarodowych zawodach halowych w Jabloncu nad Nysą w Czechach.

W konkursie pchnięcia kulą, zakończonym zwycięstwem brązowego medalisty ubiegłorocznych halowych mistrzostw Europy Czecha Ladislava Prášila (20.51), trzecie miejsce zajął Rafał Kownatke, który rezultatem 19.78, uzyskanym w ostatniej próbie, poprawił swój halowy rekord życiowy. Czwartą lokatę wywalczył Jakub Szyszkowski - zawodnik wrocławskiego Śląska także poprawił swój najlepszy rezultat uzyskany w karierze w hali pchając w drugiej kolejce 19.48.

Weronika Wedler w finałowym biegu na 60 metrów uzyskała rezultat 7.42, tylko o 0.04 s gorszy od swojego rekordu życiowego na tym dystansie, i przegrała jedynie z wielokrotną medalistką mistrzostw Czech w sprintach Katerziną Čechovą (7.37).

W mityngu wystartowało liczne grono lekkoatletów z klubów Dolnego Śląska m.in. Izabela Mikołajczyk czy Andrzej Kuch.

Pełne wyniki: Jablonec nad Nysą