1 / 0

Rekord Polski na 1500 m Sofii Ennaoui

Czasem 4:16.63 Sofia Ennaoui poprawiła dziś w Mondeville w Dolnej Normandii własny halowy rekord Polski juniorów w biegu na 1500 metrów.

Czasem 4:16.63 Sofia Ennaoui poprawiła dziś w Mondeville własny halowy rekord Polski juniorów w biegu na 1500 metrów.

Zawodniczka Lubusza Słubice poprawiła swój rekord, ustanowiony w styczniu podczas mistrzostw Polski w Spale, o blisko 2 sekundy. Na mecie uległa jedynie dwóm Etiopkom – zwyciężyła Gudaf Tsegay z wynikiem 4:16.34 przed Senbere Teferi, której zmierzono identyczny czas jak podopiecznej Wojciecha Szymaniaka.  Imprezą docelową dla dwukrotnej wicemistrzyni Europy z 2013 roku będą lipcowe mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się w Eugene w Stanach Zjednoczonych. Piąte miejsce w biegu zajęła Danuta Urbanik (4:17.42).

Sofia Ennaoui podczas styczniowych mistrzostw Polski w Spale (foto: Tomasz Kasjaniuk)

W biegu na 60 metrów przez płotki bliski wypełnienia wskaźnika PZLA na mistrzostwa w Sopocie był Dominik Bochenek. Płotkarzowi bydgoskiego Zawiszy w rundzie eliminacyjnej zabrakło do minimum 0.01 sekundy (jego wynik to 7.71). W finale Polak był trzeci z rezultatem 7.74 (tyle wynosi minimum IAAF na Sopot). Zwyciężył młody Francuz, mistrz świata juniorów z 2010, Pascal Martinot-Lagarde z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie – 7.45. Bochenek, pod nieobecność kontuzjowanego Artura Nogi, będzie z pewnością głównym faworytem do zdobycia złotego medalu halowych mistrzostw kraju za 3 tygodnie w Ergo Arenie.

Dariusz Kuć w finale sprintu na 60 metrów zajął z czasem 6.72 piąte miejsce. Wygrał Francuz Christophe Lemaitre z rezultatem 6.61.

W biegu na 3000 metrów Szymon Kulka był dziewiąty z wynikiem 8:09.64, a Krystian Zalewski dziesiąty z rezultatem 8:13.43. Polacy poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe na tym dystansie. Najszybszy był urodzony w 1993 roku Marokańczyk Soufiyan Bouqantar (7:44.87).

Startujące we Francji nasze płotkarki Urszula Bhebhe i Katarzyna Świostek nie awansowały do finału.

Pełne wyniki: Mondeville