1 / 0

HMP 2014: szybki Zalewski ozdobą poranka

Z bardzo  dobrej strony zaprezentował się w swoim biegu eliminacyjnym Karol Zalewski, który czasem 20.94 poprawił swój rekord życiowy w biegu na 200 metrów i przesunął się na 4. Miejsce w tabelach all-time polskiej halowej lekkoatletyki.

Rano rozegrano 9 biegów eliminacyjnych na dystansie jednego okrążenia. Już w pierwszej serii świetnie zaprezentował się Karol Zalewski – lider polskich tabel pewnie wygrał swój bieg poprawiając czasem 20.93 swój rekord życiowy. Rezultat podopiecznego trenera Ludwichowskiego jest 4 wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki. Niestety na starcie biegu finałowego nie zobaczymy w godzinach popołudniowych Kamila Kryńskiego – obrońca mistrzowskiego został zdyskwalifikowany po swoim biegu eliminacyjnym (bieg po linii). Warto dodać, że z tego powodu znaczek DQ pojawił się także przy sześciu innych nazwiskach.

Po mężczyznach na bieżni pojawiły się sprinterki. Na starcie stanęło 19 zawodniczek – rozegrano 5 serii eliminacyjnych. Najlepiej spisała się wczorajsza dwukrotna wicemistrzyni Polski (na 60 metrów oraz 60 metrów przez płotki) Anna Kiełbasińska, która wygrała swój bieg eliminacyjny z czasem 23.95.

Finał biegu na 200 metrów panów dziś o 15:25, panie o medale powalczą 5 minut później.

Przed południem drugi dzień zmagań rozpoczęli wieloboiści. W biegu na 60 metrów przez płotki najlepszy okazał się Kacper Chłond, który pokonał ten dystans w czasie 8.25. Lider rywalizacji, Marcin Przybył z AZS-AWF Warszawa, zajął drugą lokatę z wynikiem 8.48. W konkursie tyczki do wieloboju najlepszy był lider zmagań Marcin Przybył, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4.30 i powiększył przewagę punktową przed siódmą konkurencją nad drugim Kacprem Chłondem. Finał siedmioboju o godzinie 16:20 – panowie rywalizować będą na dystansie 1000 metrów.

Jedynymi finałami przedpołudniowej sesji zawodów były chody na 3000 metrów kobiet i 5000 metrów mężczyzn. Wśród pań złoty medal, z dużą przewagą, wywalczyła Paulina Buziak. Chodziarka OTG Sokół Mielec uzyskała czas 12:51.22 i zdobyła swoje trzecie złoto halowych mistrzostw kraju w chodzie. Srebrny medal na bieżni Ergo Areny wychodziła dziś Katarzyna Burghardt (13:00.82), a brąz Katarzyna Golba (13:17.93).

Chwilę po zakończeniu chodu pań do rywalizacji, na dystansie 5000 metrów, przystąpili mężczyźni. Złoty medal wywalczył trzeci przed rokiem w Spale Łukasz Nowak – chodziarz OŚ AZS Poznań czasem 19:13.08 poprawił swój rekord życiowy, a jego wynik jest czwartym wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki. Swoje najlepsze w karierze wyniki uzyskali w Ergo Arenie także srebrny Rafał Sikora (19:13.77) oraz brązowy Rafał Augustyn (19:16.51).