1 / 0

74.50 w oszczepie 18-letniego Roberta Szpaka

Podczas Mityngu Otwarcia Sezonu w Białogardzie na najwyższym poziomie stały konkurencje rzutowe. 18-letni Robert Szpak (Sztorm Kołobrzeg) zwyciężył w rzucie oszczepem wynikiem 74.50, uzyskując minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów (70.00).

Robert Szpak już w ubiegłym roku 11-krotnie startował w zawodach rzucając sprzętem seniorów. W ostatnim starcie w 2006 r. ustanowił rekord życiowy wynikiem 66.80. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stojącym na wysokim poziomie konkursie rzutu oszczepem (700 g) zajął dopiero 4 miejsce osiągając 70.07.

Robert kontynuuje rodzinne tradycje. Jego ojciec, Mieczysław, wygrał w Białogardzie rzut dyskiem (47.20), a w ubiegłym roku zdobył złoty medal w poznańskich Mistrzostwach Europy Weteranów (w kategorii M45).