1 / 0

Piotr Lisek zwycięzcą w Sasolburgu

Przebywający na zgrupowaniu w RPA polscy tyczkarze wystartowali wczoraj w zawodach w mieście Sasolburg.

W konkursie skoku o tyczce, zaledwie dzień po przylocie do Republiki Południowej Afryki, zwyciężył Piotr Lisek, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na 5.50 (skacząc w pożyczonych od swojego trenera butach). Zawodnik OSOT Szczecin swoje próby oddawał z 10 kroków, a nie z 18. Kolejny z zawodników trenera Wiaczesława Kaliniczenki, Przemysław Czerwiński, zajął drugą lokatę skacząc 5.30. Grupa polskich tyczkarzy uczestniczy w obozie w Potchefstroom, oddalonym o około 100 kilometrów na wschód od Sasolburgu.

W innych konkurencjach m.in. Botswańczyk Nijel Amos, wicemistrz olimpijski z Londynu i rekordzista świata juniorów w biegu na 800 metrów, zajął drugą lokatę w biegu na 400 metrów z czasem 45.77 (wygrał Anas Behr, 45.59), Louis Jacob van Zyl przebiegł dystans 400 metrów przez płotki w 48.96, a rekordzistka Afryki w rzucie oszczepem i brązowa medalistka mistrzostw globu z Daegu Sunette Viljoen uzyskała 58.07.

Pełne wyniki: Sasolburg