1 / 0

Mistrzostwa Polski AZS w Łodzi

Podczas pierwszego dnia Mistrzostw Polski AZS w Łodzi Agata Bednarek przebiegła 400m w czasie 53.25, zaciętą rywalizację trójki skoczkiń w dal wygrała Anna Jagaciak osiągając odległość 6.36.

Rzeczywistość w sobotę na stadionie AZS Łódź okazała się znacznie korzystniejsza od najlepszych nawet prognoz pogodowych. Po bardzo ulewnym poranku nastąpiło nawet słoneczne popołudnie, jedynie sprinterom przeszkadzał dość silny przeciwny wiatr.

Stumetrówkę wygrali faworyci, Karol Zalewski, który pod przeciwny wiatr -2.7 m/s osiągnął czas 10.64 i Weronika Wedler (11.84, wiatr -0.7), szybsza od Anny Kiełbasińskiej o 6 setnych sekundy.
W biegu na 400m Kacper Kozłowski zszedł poniżej 47 sekund (46.98), a niezagrożona Agata Bednarek była zadowolona z czasu 53.25 w pierwszym starcie w sezonie. Dla zawodniczki z Łodzi był to już piąty w karierze złoty medal na dystansie 400m podczas mistrzostw Polski AZS.

Medalistki biegu na 400m,
od lewej Małgorzata Curyło (2), Agata Bednarek (1) i Karolina Dąbrowska (3)

W biegu 100m przez płotki czas 14.12 wystarczył Urszuli Bhebhe do trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego. Wśród płotkarzy cztery setne sekundy zadecydowały, że Maciej Wojtkowski (14.29) nie sięgął po szósty z kolei złoty medal - zwyciężył Damian Czykier (14.25).
W biegu rozstawnym 4x100m rywalizacja z zawodnikami z Krakowa (41.20) doprowadziła sprinterów OŚ AZS Poznań do czasu poniżej 41 sekund (40.93). Sztafetę pań z Wrocławia (45.93) do zwycięstwa poprowadziła Weronika Wedler
W konkursie skoku w dal pań początkowo prowadziła Karolina Zawiła, w drugiej kolejce w jedynej ważnej w konkursie próbie Teresa Dobija osiągnęła 6.32. Następnie Anna Jagaciak uzyskała 6.36, w swym ostatnim skoku zaatakowała Zawiła, ale do srebra zabrakło jej centymetra (6.31).
W skoku wzwyż  mistrzynią została Anna Styrcz (1.70), od której o trzy centymetry wyżej skoczyła młodsza o 16 lat Paulina Borys, przygotowująca się do startu w europejskich kwalifikacjach EYOT w Baku.