1 / 0

Iwona Lewandowska mistrzynią Polski na 10km

Iwona Lewandowska zdobyła dziś złoty medal rozegranych w Bielsku-Białej mistrzostw Polski kobiet w biegu na dystansie 10 kilometrów.

Zawodniczka Vectry Włocławek 10 kilometrów pokonała w czasie 33:22 i zdobyła drugi w karierze złoty medal mistrzostw Polski w biegu na tym dystansie. Poprzednio podopieczna Marka Jakubowskiego zwyciężyła w pierwszej edycji krajowego czempionatu w biegu kobiet na 10 kilometrów, rozegranego także na ulicach Bielska-Białej w maju 2012 roku.

Srebrny medal zdobyła klubowa koleżanka Lewandowskiej Katarzyna Kowalska, której na mecie zmierzono czas 33:47. Brązowy medal wywalczyła Monika Drybulska z Grunwaldu Poznań (34:21).

3. Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10 kilometrów odbyły się w ramach 22. Biegu Fiata.

Pełne wyniki: Bielsko-Biała