1 / 0

MP AZS – minimum Theinera na ME

W drugim dniu Mistrzostw Polski AZS w Łodzi największe zainteresowanie towarzyszyło startom młociarzy Pawła Fajdka, Joanny Fiodorow, sprintera Karola Zalewskiego oraz skoczka wzwyż Wojciecha Theinera, który pokonał wysokość 2.28 równą wskaźnikowi PZLA na Mistrzostwa Europy w Zurychu.

Wojciech Theiner rozpoczął konkurs od wysokości 2.05, do 2.20 skakał bezbłędnie. Po drugiej próbie na 2.25 poprzeczka mocno drgała, ale nie spadła. Rady trenera Lecha Krakowiaka pomogły przy trzecim skoku na 2.28. Uzyskanie wskaźnika PZLA były celem zawodnika AZS-AWF Katowice, z dalszych prób zrezygnował.
Sobotni start w Halle i ponad 700-kilometrowa podróż samochodem dały się we znaki młociarzom. Paweł Fajdek zaliczył dwie próby wygrywając z wynikiem 76.46, dokładnie o dwa metry wyprzedzając Wojciecha Nowickiego. Szymon Ziółkowski osiągnął 71.27. Joanna Fiodorow w ostatniej próbie przekroczyła 70 metrów (70.74).

Karol Zalewski mając ponad 4-metrową przewagę zapewnił sobie drugi złoty medal, pod przeciwny wiatr (-0.6 m/s) przebiegł 200m w czasie 20.92.
Dobre wrażenie pozostawił bieg Artura Ostrowskiego, który zwyciężył na 800m w czasie 1:50.15.
O prawie sekundę wyprzedził rywali Robert Bryliński, złoty medalista na 400m przez płotki (51.33).
Nie w pełni zdrowy kulomiot Jakub Szyszkowski osiągnął 19.05.
Oszczepnik Hubert Chmielak wyszedł na czoło list sezonu z wynikiem 78.79.
Skaczący ze skróconego rozbiegu trójskoczek Adrian Świderski był bliski przekroczenia 16 metrów (15.96).
18-letni tyczkarz Jan Śladowski w pierwszym tegorocznym starcie poprawił rekord życiowy o 30 cm, w Łodzi dodał jeszcze 10 cm, zaliczając pięć metrów.

Najszybsza seria pań na 200m, od lewej: Agata Bednarek i Patrycja Wyciszkiewicz

Czołowe specjalistki od 400 metrów spotkały się na dystansie o połowę krótszym, Patrycja Wyciszkiewicz (24.31) o metr pokonała Agatę Bednarek (24.43).
Katarzyna Broniatowska pokonała dwa okrążenia z rezultatem 2:08.18.
Dobrze rozpoczęła sezon Joanna Linkiewicz wygrywając 400m pł w czasie 57.01.