1 / 0

Puchar Europy 10 000m – 4. Jarzyńska

Wysokie czwarte miejsce zajęła Karolina Jarzyńska w 18. Pucharze Europy w biegu na 10 000 metrów rozegranym w sobotę w stolicy Macedonii, Skopje.

Reprezentantka MKL Toruń, będąca aktualną rekordzistką Polski, uzyskała czas 32:03.57, szybciej w historii biegały jeszcze tylko dwie zawodniczki, Dorota Gruca i Wanda Panfil.

Na 14 pozycji, w łącznej klasyfikacji dwóch serii, uplasowała się Iwona Lewandowska (LKS Vectra Włocławek) 33:32.08.  Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork), debiutująca na bieżni na tym dystansie, nie ukończyła biegu.

Zwyciężyła 24-letnia Francuzka Clémence Calvin z rezultatem 31:52.86, również debiutantka na bieżni na 10 000m. Wyprzedziła dwie Portugalki, Jessikę Augusto 31:55.56 i Sarę Moreirę 32:01.42.

Wśród mężczyzn triumfowali Kenijczycy w barwach Turcji, Polat Kemboi Arıkan (28:17.14) i Ali Kaya (28:17.82) przed Marokańczykami w barwach Francji, Yassinem Mandourem (28:22.30) i Jamelem Chatbim (28:38.03).

Czas Karoliny Jarzyńskiej jest lepszy od wskaźnika PZLA na Mistrzostwa Europy w Zurychu (32:20.00).