1 / 0

Hengelo: 14.20 i 3. miejsce Anny Jagaciak

Anna Jagaciak z wynikiem 14.20 zajęła trzecie miejsce w zawodach Fanny Blankers-Koen Games w Hengelo, a jej rezultat jest o 15 centymetrów lepszy od wskaźnika PZLA na mistrzostwa Europy w Zurychu.

Polka rezultat 14.20 (+0.8 m/s) uzyskała w piątej serii. Dzisiejszy wynik Jagaciak jest wyrównaniem jej trzeciego najlepszego rezultatu w karierze. Polka uległa w Hengelo jedynie mistrzyni świata z Moskwy Kolumbijce Caterine Ibargüen (14.63) oraz Jamajce, brązowej medalistce halowego czempionatu globu z Sopotu, Kimberly Williams (14.56). Rezultat Anny Jagaciak plasuje ją na trzecim miejscu w tabelach europejskich.

W rzucie dyskiem Piotr Małachowski, który dokładnie roku temu w Hengelo ustanowił kapitalny rekord Polski rzucając 71.84, zajął dziś drugie miejsce posyłając w najlepszej próbie dysk na 67.07. Polski miotacz drugi raz z rzędu musiał uznać wyższość Roberta Hartinga, który podobnie jak kilka dni temu w Rzymie zaprezentował się bardzo dobrze wygrywając z rezultatem 68.47. Trzecią lokatę w zawodach rzutem na odległość 66.02 zapewnił sobie, niespodziewanie, urodzony w 1991 roku Belg Philip Milanov, który poprawił dodatkowo rekord swojego kraju. Siódme miejsce w bardzo wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie konkursie zajął drugi z Polaków Robert Urbanek (64.30).

Sylwester Bednarek po zaliczeniu w skoku wzwyż 2.23 miał jedną nieudaną próbę na 2.26, a kolejne dwa podejścia przeniósł na 2.29 (wskaźnik PZLA na mistrzostwa w Zurychu wynosi 2.28) jednak i z tą wysokością sobie nie poradził. Ostatecznie brązowy medalista mistrzostw świata z Berlina został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

Pełne wyniki: Hengelo