1 / 0

Rekord Polski juniorek Ennaoui w Sotteville

Czasem 8:59.44 Sofia Ennaoui ustanowiła dziś w Sotteville-lès-Rouen nowy rekord Polski juniorek w biegu na 3000 metrów.

Polka minęła linię mety tuż za zwyciężczynią Kenijką Janet Kisą (8:59.03). Sofia Ennaoui jako pierwsza polska juniorka pokonała dystans 3000 metrów w czasie poniżej 9 minuty. Dotychczasowy rekord Polski juniorek wynosił 9:08.09 i został ustanowiony 8 września 1996 roku w białoruskim Grodnie przez Lidię Chojecką. Wynik Ennaoui jest najlepszym w bieżącym roku w Europie w kategorii juniorów, na świecie szybciej od podopiecznej Wojciecha Szymaniaka biegały jedynie 4 Afrykanki. Polka po wczorajszym biegu w Sotteville-lès-Rouen ma już minima na juniorskie mistrzostwa świata w Eugene w trzech konkurencjach – na 800, 1500 i 3000 metrów.

W Sotteville-lès-Rouen trzeci w biegu na 200 metrów był Karol Zalewski, który osiągnął czas 20.69. Wygrał Lesotyjczyk Mosito Lehata z rezultatem 20.57.

Na dystansie 3000 metrów z przeszkodami zwyciężył, z najlepszym w tym roku w Europie wynikiem 8:07.45, Francuz, dwukrotny mistrz kontynentu, Mahiedine Mekhissi-Benabbad. Mateusz Demczyszak z rezultatem 8:38.76 był dziewiąty.

Pełne wyniki: Sotteville-lès-Rouen