1 / 0

Karolina Kołeczek druga w Sollentunie

Karolina Kołeczek (UKS Trójka Sandomierz) była druga w biegu na 100 metrów przez płotki i zajęła najwyższą lokatę wśród startujących dziś w szwedzkiej Sollentunie Polaków.

Przy delikatnym wietrze wiejącym w plecy zawodniczek (+0.2 m/s) Karolina Kołeczek uzyskała w położonej na obrzeżach Sztokholmu Sollentunie czas 13.29. Młodą polską zawodniczkę, wicemistrzynię Europy do lat 23 z Tampere, na mecie wyprzedziła jedynie Niemka Pamela Dutkiewicz (13.26). Podium uzupełniła Rikenetta Steenkamp z RPA, która uzyskała rezultat 13.38.

Karol Zalewski w biegu na 200 metrów z czasem 20.74 uplasował się na trzecim miejscu. Szybciej od zawodnika z Olsztyna pobiegł Wayde Van Niekerk, rekordzista RPA na 400 metrów, który osiągnął 20.53 oraz Ukrainiec Serhij Smelik (20.71).

W biegu na 100 metrów kobiet zwyciężyła młodość. Pierwsze miejsce z czasem 11.52 zajęła urodzona w 1997 roku Szwedka, mistrzyni świata juniorek młodszych z Doniecka na 200 metrów, Iréne Ekelund. Drugą lokatę wywalczyła 22-letnia Ukrainka Natalia Strogowa (11.63), która zaledwie o 0.02 sekundy pokonała kolejną młodą i utalentowaną zawodniczkę, rówieśniczkę zwyciężczyni, czyli rekordzistkę Polski juniorek młodszych Ewę Swobodą. Na czwartym miejscu bieg ukończyła Marta Jeschke (11.69).

Na dystansie 200 metrów naszym zawodniczkom nie udało się wbiec na podium – Marta Jeschke była czwarta (23.92), a Ewa Swoboda siódma (24.57). Zwycięstwo odniosła Ukrainka Strogowa (23.58), która pokonała zwyciężczynię stumetrówki Ekelund (23.74) oraz Justinę Palframan (23.77) z Republiki Południowej Afryki.

W bardzo wyrównanym konkursie skoku w dal Tomasz Jaszczuk zajął trzecie miejsce skacząc w najlepszej próbie 7.84. Identyczny rezultat jak podopieczny Kazimierza Zięciny uzyskał Rushwal Samaai z RPA, jednak Polak miał słabszy drugi wynik (7.82, skoczek z Czarnego Lądu 7.83). Zwyciężył z wynikiem zaledwie o centymetr lepszym od rezultatu drugiego i trzeciego zawodnika brązowy medalista halowych mistrzostw świata w Sopocie, reprezentant gospodarzy, Michel Tornéus.

Trzecia w rywalizacji na 1500 metrów była Renata Pliś (4:10.14), a czwarta Danuta Urbanik (4:11.42). Pierwsze dwa miejsca zajęły Marokanka Rabab Arrafi z czasem 4:09.33 oraz utytułowana w młodszych kategoriach wiekowych Serbka Amela Terzić (4:09.73).

Zawody w Sollentunie zaliczane były do cyklu Folksam Grand Prix i znajdowały się w kalendarzu European Athletics Outdoor Classic Meetings.

Pełne wyniki: Sollentuna