1 / 0

Nancy: Wyciszkiewicz 3. w mityngu Stanislas

W mityngu Stanislas de Nancy (European Athletics Outdoor Classic) najwyższą lokatę z trójki Polaków zajęła Patrycja Wyciszkiewicz (Olimpia Poznań), która z czasem była trzecia 52.43 w biegu na 400m.

W mityngu Stanislas de Nancy (European Athletics Outdoor Classic) najwyższą lokatę z trójki Polaków zajęła Patrycja Wyciszkiewicz (Olimpia Poznań), która z czasem 52.43 była trzecia w biegu na 400m.

Najszybciej jedno okrążenie pokonała Ukrainka Olha Ziemliak, 51.46, czwarta zawodniczka ostatnich ME wyprzedziła Francuzkę Marie Gayot 51.97. Na piątej pozycji uplasowała się Agata Bednarek (AZS Łódź) 52.73, a na siódmej – słynna Francuzka Muriel Hurtis (53.85).

Piąte miejsce w silnej stawce płotkarzy na dystansie 110m zajął Dominik Bochenek, jego czas 13.53 (+1.1 m/s) jest trzecim w karierze zawodnika Zawiszy Bydgoszcz. Zwyciężył Orlando Ortega 13.12 (wyrównany najlepszy wynik na świecie w br.) przed Yordanem O’Farrilem (obaj Kuba) 13.24, Francuzem Dmitrim Bascou 13.25 i Grekiem Kostandinosem Douvalidisem 13.50. Polak o dwie setne sekundy wyprzedził b. mistrza świata Francuza Ladji Doucoure.