1 / 0

Danuta Urbanik trzecia na 1500 m w Velenje

Oprócz zwycięstwa Pawła Fajdka, o którym pisaliśmy wczoraj wieczorem, na podium podczas mityngu w Velenje stanęła w biegu na 1500 metrów Danuta Urbanik.

Danuta Urbanik w biegu na 1500 metrów uzyskała czas 4:08.44 – jest to trzeci rezultat zawodniczki w karierze. Lepsze wyniki zawodniczka Victorii Stalowa Wola osiągnęła jedynie podczas tegorocznego memoriału Kusocińskiego oraz na mistrzostwach Polski w 2012 roku w Bielsku-Białej. Szybciej od Polki na mecie zameldowały się Serbka Amela Terzić (4:07.34) oraz 20-letnia Włoszka Federica Del Bouno (4:07.56).

W wygranym przez Pawła Fajdka konkursie młociarzy (przypominajmy, że Polak z wynikiem 82.37 wysunął się na czoło światowych tabel) piąty był Szymon Ziółkowski (75.19), a ósmy Wojciech Nowicki (73.38).

Karolina Zawiła w skoku w dal uzyskała w bezwietrznych warunkach rezultat 6.09 i została sklasyfikowana na szóstej pozycji. Zwyciężyła z wynikiem 6.34 brązowa medalistka mistrzostw Afryki z 2012 roku Lynique Prinsloo z RPA, która zaledwie o 2 centymetry pokonała Niemkę Michelle Weitzel.

W sprincie na 200 metrów Jakub Adamski z czasem 21.44 zajął siódme miejsce w najszybszej serii. Zwyciężył Isaac Makwala z Botswany (20.32) przez Mosito Lehatą z Lesotho (20.52) i Roberto Skyersem z Kuby (20.68).