1 / 0

Wrocław: III dzień OOM

Trzeci dzień 20. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu rozpoczął się od porannej rywalizacji w chodzie na dystansie 10 000 metrów.

4x400m K
KKS Victoria Stalowa Wola, mimo braku Oliwii Pakuły (w składzie teamu w Eugene), zdobywa złoty medal. Na ostatniej zmianie o złoto walczyły najszybsze na 800m, Angelika Sarna i Oliwia Olszok (MKS-MOSM Bytom).
4x400m M
Wojciech Kaczor, mistrz w biegu na 200m, doprowadza do mety sztafetę UKS Orkan Środa Wlkp. na pierwszej pozycji (indywidualnie jeszcze nie biegał na zawodach dystansu 400m). Razem z Adrianem Weselą i Jakubem Neumannem we Wrocławiu sięgnęli po złoto w długiej sztafecie i srebro – w krótkiej. Przed rokiem w Łodzi Wojtek kończył sztafetę 4x100m, która ustanowiła rekord Polski.
3000m K

To już piąty tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych w karierze Agnieszki Filipowskiej (10:00.35). Srebrny medal Natalii Grefkowicz, przeżywającej kateusze w łódzkim upale (podczas 19. OOM).
Trójskok M
Cztery najdalsze skoki w konkursie były dziełem Jakuba Andrzejczaka (14.54), któremu w eliminacjach zabrakło zaledwie 5 cm do 15 metrów. Przed rokiem był mistrzem Polski młodzików w skoku w dal. Po raz pierwszy 14 m przekroczyli Maciej Cisiński (14.19) i Sergiusz Mazan (14.04).
Skok wzwyż K
Zwyciężyła Julia Dutkiewicz (98) poprawiając wynikiem 1.72 o 4 cm rekord życiowy. Srebro dla mierzącej 1.86 cm Magdy Niewiedział (1.70).
Rzut dyskiem M
Kacper Olszewski przed rokiem lepiej wypadł w pchnięciu kulą (4 miejsce, identycznie we Wrocławiu), a w rzucie dyskiem nie wszedł do finału. We wtorek zwyciężył w tej drugiej konkurencji z rekordem życiowym 58.03. Medale dla Szymona Mazura (54.00) i Tomasza Zelmy (52.72), którzy stali również na podium w pchnięciu kulą.

110m pł M

Dobry finisz Marka Wolskiego (14.04) zapewnił mu zwycięstwo nad Arielem Kalwasińskim (14.26). W odwrotnej kolejności kończyli bieg, za Dawidem Żebrowskim, w HMP.
Trójskok K
Triumfowała Aleksandra Glapińska 12.56, poprzedni rekord życiowy – 12.13. Dwa medale dla łodzianek z AZS, Małgorzaty Kiełbasy (12.23), mistrzyni z hali i Aleksandry Kubińskiej (12.10).
100m pł K
Zwyciężyła Marta Nawrocka 13.94 (w eliminacjach 13.89), która przed OOM z czasem 14.63 zajmowała dopiero 11. lokatę w tabelach. Srebro dla Klaudii Siciarz (13.99), drugiej również na 100m. Obie urodzone w 1998 r.

200m M
Wojciech Kaczor (21.61) przed Kacprem Wieczorkiem (21.73), mistrzem stumetrówki. Udany rewanż za styczniową walkę w finale HMP juniorów młodszych.
200m K
Weronika Chojka (siódma na 100m) po raz pierwszy w karierze pobiegła poniżej 25 sekund (24.86). Srebro dla trenującej dopiero drugi rok Olgi Pietrzak (25.02), brąz dla Justyny Chałubińskiej (trzeciej również w HMP juniorów młodszych) 25.20.
Skok o tyczce M
Zwyciężył Stanisław Szewczyk (4.20), najlepszy również w HMP w hali.
Rzut dyskiem K
Maja Ślepowrońska (41.90) w 20. OOM powtarza ubiegłoroczny dublet z MP młodzików. Skuteczny atak z ósmej pozycji po srebro w ostatniej kolejce Nikoli Sułek (39.96), poprawiła rekord życiowy o 2.70. Trzeci brąz dla Izabeli Mendyk (poprzednie z MP młodzików). Pierwsza czwórka – rocznik 1998.

800m K
Po długim finiszu zwyciężyła Angelika Sarna (2:09.85), przed dwiema 16-latkami z MKS-MOSM Bytom (przed rokiem w MP młodziczek dubletem wygrały 600m), Oliwią Olszok (2:10.59) i Teresą Hajdą (2:11.80). Zuzanna Pyszel na ostatnim metrze przegrała brąz o setną sekundy. Po szybkim biegu pierwsza czwórka poprawiła rekordy życiowe średnio o trzy sekundy.
800m M
Od startu prowadził Marcin Nowicki, jego przewaga dochodziła nawet do 15m. Został doścignięty dopiero na 12m przed metą. Wygrał Jakub Magiera (1:54.73), o 0.07 przed Marcinem Kuligą i 0.10 przed Nowickim. Zdjęcie fotofiniszu - powyżej w miniaturce.
Rzut młotem M
Zwycięstwo faworyta Adriana Muszyńskiego (68.95) z Zawiszy, czwartego przed rokiem, który w br. poprawił rekord życiowy już o ponad 10 metrów. Srebro dla Radosława Sikory, drugiego z bydgoszczan (BKS), to nagroda za nową życiówkę (66.34) lepszą od poprzedniej aż o 6.79m.

Chód na 10 000m M
Zwyciężył 16-letni Robert Goławski (w czasie 48:17.08), trenowany przez tatę Janusza, sięgając po czwarte złoto mistrzostw Polski w karierze (dwa – jako młodzik i jeden w br. w hali). Dwa medale wywalczyli pilanie, gwardzista Michał Kamiński 48:54.77 i gwdzianin Arkadiusz Drozdowicz (98) 48:54.77.
Skok o tyczce K
Identycznym dorobkiem, czterech złotych medali w MP, może się pochwalić niespełna 16-letnia Agnieszka Kaszuba. We Wrocławiu wynikiem 3.80 wyrównała rekord życiowy z HMP juniorek młodszych.

Link do strony OOM:    WROCŁAW