1 / 0

MŚJ Eugene 2014: Kardasz piąta w finale kuli

Klaudia Kardasz poprawiając rekord życiowy zajęła piąte miejsce w finałowym konkursie pchnięcia kulą podczas 15. IAAF Mistrzostw Świata Juniorów w amerykańskim Eugene.

Kardasz, zawodniczka Podlasie Białystok, zaprezentowała się w finałowym konkursie kulomiotek z bardzo dobrej strony. Podopieczna Przemysława Zabawskiego wynikiem 16.29, uzyskanym w drugiej serii, poprawiła rekord życiowy i zajęła wysokie piąte miejsce. Postawa urodzonej w 1996 roku Polki może napawać optymizmem przed przyszłorocznymi mistrzami Europy juniorów w szwedzkiej Eskilstunie. Najlepsza w Eugene była Chinka Tianqian Guo, która do złota mistrzostw świata juniorów młodszych z 2011 roku dołożyła złoto globalnego czempionatu w kategorii juniorów. W najlepszej próbie Guo uzyskała wynik 17.71 i zdeklasowała rywalki. Chinka miała pięć prób ponad 17 metrów, a druga w konkursie Amerykanka Raven Saunders, która zwyciężyła w eliminacjach, uzyskała w swojej najdalszej próbie 16.63. Brąz dla utalentowanej Turczynki Emel Dereli (16.55).

Niestety do finałów nie awansowały obie nasze sztafety 4 x 100 metrów. Panowie, w składzie Tomasz Mudlaff, Jacek Kabaciński, Marcin Talacha, Dominik Kopeć, zajęli w swoim biegu eliminacyjnym czwarte miejsce z czasem 40.68. W rywalizacji kobiet po nieudanej trzeciej zmianie Kamila Janowska-Ewa Swoboda Polki odpadły z dalszej rywalizacji. Na pierwszych dwóch zmianach pobiegły Weronika Błażek i Klaudia Gołąbek.

Wyniki: Eugene