1 / 0

Nankin 2014: udany początek Polaków

W pierwszym dniu zmagań lekkoatletów podczas 2. Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w chińskim Nankin dwójka z trójki startujących w środę Polaków uzyskała awanse do finałów A.

Drugie miejsce w trzecim biegu eliminacyjnym na 110 metrów przez płotki zajął Dawid Żebrowski. Rekordzista Polski juniorów młodszych uzyskał czas 13.64 i z szóstym wynikiem wywalczył pewny awans do finału A. Najszybciej dystans płotkarski pokonał Jamajczyk Jaheel Hyde (13.16).

W eliminacjach skoku wzwyż Igor Kopala był, z wynikiem 2.10 uzyskanym w trzeciej próbie, piąty i także wystartuje w finale A. Najlepszy w kwalifikacjach okazał się lider światowych tabel Rosjanin Danił Łysenko, który podobnie jak nasz reprezentant zaliczył 2.10.

Paweł Chmiel przebiegł 400 metrów w 49.42 i w końcowej klasyfikacji rundy eliminacyjnej zajął 16. miejsce. Polak będzie walczył w finale B nankińskich igrzysk. Najszybszy był Martin Manley – Jamajczyk jedno okrążenie stadionu pokonał w 47.14.

Wyniki I dnia zawodów: Nankin