1 / 0

Kuciapski i Jaszczuk czwarci w Amsterdamie

Skoczek w dal Tomasz Jaszczuk oraz biegający 800 metrów Artur Kuciapski zajęli czwarte miejsce podczas wczorajszego mityngu w Amsterdamie.

Biegający 800 metrów Artur Kuciapski oraz skoczek w dal Tomasz Jaszczuk zajęli czwarte miejsce podczas wczorajszego mityngu w Amsterdamie.

Kuciapski, wicemistrz Europy z Zurychu, uzyskał w stolicy Holandii rezultat 1:47.28. Zwyciężył Ugandyjczyk Ronald Musagala – 1:46.54. Przed Polakiem na mecie byli jeszcze André Olivier z RPA (1:46.81) oraz Amel Tuka z Bośni i Hercegowiny (1:47.16), finalista mistrzostw Europy.

W skoku w dal Tomasz Jaszczuk uzyskał rezultat 7.68, słabszy zaledwie o centymetr od wyniku trzeciego w konkursie Ignisious Gaisah. Wygrał z odległością 7.76 Francuz Salim Sdiri.

Na dystansie 400 metrów siódmą lokatę z czasem 53.73 zajęła Iga Baumgart. Najszybsza w Amsterdamie była Ukrainka Natalija Pyhyda –  52.36.

W biegu płotkarskim na 100 metrów ósma z rezultatem 13.54 była Karolina Kołeczek. Wygrała Amerykanka Kristi Castlin (13.07).