1 / 0

Dobek i Kołeczek na podium w Tampere

Patryk Dobek zajął pierwsze miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki, a Karolina Kołeczek na dystansie 100 metrów przez płotki była druga podczas zawodów Tampere Games w fińskim Tampere.

Patryk Dobek odniósł w Tampere cenne zwycięstwo pokonując 400 metrów przez płotki w czasie 50.51. Warto przypomnieć, że dla zawodnika SKLA Sopot sezon 2014 jest pierwszym w karierze, w którym regularnie biega ten dystans. Podopieczny Krzysztofa Szałacha aktualnie legitymuje się już trzecim rezultatem w historii polskiej lekkoatletyki w biegu na 400 metrów przez płotki.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Karolina Kołeczek, która rok temu w Tampere sięgnęła po srebro mistrzostw Europy młodzieżowców. Zawodniczka z Sandomierza była dziś druga z czasem 13.04 – jest to jej drugi najlepszy rezultat w karierze. Polkę pokonała na linii mety jedynie Amerykanka Jasmin Stowers (12.87).

Matylda Kowal z czasem 10:12.18 była czwarta w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Zwyciężyła rekordzistka Finlandii Sandra Eriksson – 9:36.96.

Pełne wyniki: Tampere