1 / 0

Kszczot czwarty w Diamond Race

Z czwórki Polaków startujących w czwartek w Zurychu, w pierwszym z finałów Diamentowej Ligi 2014, najwyższą lokatę zajął Marcin Lewandowski – szósty w biegu na dystansie 800m.

W ostatecznej klasyfikacji Diamond Race na 800m Adam Kszczot z dorobkiem 4 punktów uplasował się na czwartej pozycji, a Marcin Lewandowski (1 pkt) – na ósmej.

800m
Zwycięstwo w Zurychu zapewniło triumf w Diamond Race liderowi tabel światowych Nijelowi Amosowi (1:43.77) z Botswany. O 0.16 sekundy wyprzedził halowego mistrza świata z Sopotu Ayanleha Souleimana z Dżibuti, rekordzista świata David Rudisha (1:43.96) z Kenii był trzeci. Marcin Lewandowski uzyskał czas 1:44.75, kończąc bieg tuż przed Adamem Kszczotem (1:44.81) i mistrzem świata Mohammedem Amanem (1:45.01) z Etiopii.

Pchnięcie kulą
Tomasz Majewski z rezultatem 20.47 zajął siódme miejsce. Reese Hoffa USA w piątej kolejce objął prowadzenie wynikiem 21.58, a w szóstej przypieczętował triumf w Diamond Race osiągając 21.88.

Skok wzwyż
Kamila Lićwinko pokonała 1.89 plasując się na ósmej pozycji. Do wysokości 1.98 bezbłędnie skakała Chorwatka Ana Śimić, ale dwa metry pokonała tylko Rosjanka Marija Kuczina, wygrywając również Diamond Race.

Zwycięzcy Diamond Race w pozostałych konkurencjach
200m
Alonso Edward PAN (1. w Zurychu w czasie 19.95)
400m
Diamond Race wcześniej wygrał LaShawn Merritt USA (1. w Zurychu – 44.36)
5000m
Caleb Ndiku KEN (1. w Zurychu - 13:07.01)
400m przez płotki
Michael Tinsley USA
Trójskok
Christian Taylor USA (1. w Zurychu - wygrał ostatnim skokiem 17.51)
Oszczep
Thomas Röhler GER (1. w Zurychu - zwyciężył pierwszym rzutem 87.63 – rekord życiowy)

100m
Veronica Campbell-Brown JAM (1. w Zurychu – 11.04, Murielle Ahoure CIV przegrała Diamond Race o dwie tysięczne sekundy)
1500m
Jenny Simpson USA (1. w Zurychu - 3:59.92, o 0.01 przed swą rodaczką Shannon Rowbury)
3000m z przeszkodami
Hiwot Ayalew ETH
100m przez płotki
Dawn Harper-Nelson USA (1. w Zurychu – 12.58, liderka DR - Queen Harrison USA upadła na 9. płotku)
Skok o tyczce
Fabiana Murer BRA (1. w Zurychu – 4.72)
Skok w dal
Tianna Bartoletta USA (Serbka Ivana Spanović pokonała Amerykankę 6.80-6.76, ale z identycznym dorobkiem punktowym przegrała mniejszą liczbą zwycięstw w DL)