1 / 0

Minimum Partyki na MŚ U-18 podczas ligi w Lublinie

W zawodach drugiej ligi juniorów konkurs pchnięcia kulą o wadze 5 kg wygrał Konrad Partyka (Stal Mielec), halowy rekordzista Polski juniorów młodszych, który uzyskał rezultat 19.68, lepszy od minimum na mistrzostwa świata U-18.

Izabela Kostruba (Agros Zamość) zwyciężyła w biegu na 400m osiągając czas 54.18.
Dystans 1500m, z przewagą ponad 13 sekund, wygrał Kamil Zieliński (Stal Mielec), który w samotnym biegu zdołał zejść poniżej 3:50.
Rekordzistka Polski na 5000m, Izabela Trzaskalska (MULKS Terespol), wygrała bieg na 3000m z prawie półminutową przewagą.

W klasyfikacji drużynowej trzy zespoły z Podkarpackiego - CWKS Resovia Rzeszów, LKS Stal Mielec i KKS Victoria Stalowa Wola) okazały się zdecydowanie lepsze od rywali z Lubelskiego.