1 / 0

Majewski drugi w Zagrzebiu

Siódmy start Tomasza Majewskiego w Zagrzebiu po raz czwarty przyniósł dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu drugie miejsce w memoriale Borisa Hanžekovića.

64. edycja „Hanžeka” po raz pierwszy została zainaugurowana w przeddzień konkurencji rozgrywanych tradycyjnie na stadionie. Kulomiotom organizatorzy wyznaczyli rendez-vous w deszczowy wieczór o 21:30 w centrum miasta w pobliżu popularnego miejsca z fontannami.

Po pierwszej kolejce wynikiem 20.20 prowadził Tom Walsh, w trzeciej został wyprzedzony przez Polaka (20.23), ale startując tuż po nim odpowiedział rezultatem 20.42. Na początku wąskiego finału historia powtórzyła się, Majewski ponownie został liderem uzyskując 20.44, a za chwilę Nowozelandczyk osiąga 20.69 - najlepszy wynik w konkursie.
Na trzeciej pozycji uplasował się Amerykanin Reese Hoffa 20.36, nie popisali się jego koledzy Ryan Whiting 19.89 (7 miejsce), Joe Kovacs, lider tabel światowych, 19.53 (10.) i Christian Cantwell 18.92 (11.).
Walsh zakończył passę pięciu kolejnych zwycięstw amerykańskich kulomiotów w memoriale Borisa Hanžekovića.

Dla zawodnika AZS-AWF Warszawa szczególnie cenne było wyprzedzenie Reese Hoffy, po raz ostatni pokonał mistrza świata z 2007 r. podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W następnych 20 starciach wyższe lokaty zajmował Maurice Antawn Chism (tak nazywał się Reese do czasu adopcji).
Polak w ciągu pięciu dni wziął udział w czterech mityngach.

Pełne wyniki:   ZAGRZEB – kula
                       facebook

We wtorek w Zagrzebiu wystąpią m.in.: Kamila Lićwinko, Renata Pliś, Jakub Krzewina, Sofia Ennaoui oraz Łukasz Grzeszczuk i Marcin Krukowski. W Rovereto interesująco zapowiada się start Artura Kuciapskiego.