1 / 0

Wojciechowski drugi w Akwizgranie

Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) z rezultatem 5.70 zajął drugie miejsce w 10. konkursie skoku o tyczce „Domspringen" rozegranym na placu Katschhof, usytuowanym pomiędzy słynną katedrą i gotyckim ratuszem, w Akwizgranie.

Zwycięzcą zawodów został 3-krotny mistrz Stanów Zjednoczonych Mark Hollis, który pokonał wysokość 5.80. Na trzeciej pozycji uplasował się Chińczyk Xue Changrui (5.70), a na czwartej Piotr Lisek (OSOT Szczecin) 5.60.

Amerykanin z wynikiem 5.83 zajmuje drugą lokatę na tegorocznych listach światowych. Tylko raz reprezentował USA w imprezie mistrzowskiej, w 2011 r. zajął 22 miejsce w kwalifikacjach MŚ w Daegu.

Dla Pawła Wojciechowskiego był to już 27 start w 2014 r. (łącznie z kwalifikacjami w Sopocie i Zurychu). 7-krotnie kończył konkursy z rezultatem 5.70 lub lepszym.