1 / 0

MP Młodzików 2014: dobre wyniki Wróbla i Oberdy

Podczas drugiego dnia walki w mistrzostwach Polski w Zielonej Górze wśród najbardziej wartościowych rezultatów uzyskanych przez młodych zawodników można wymienić m.in nieoficjalny rekord Polski 14-latek w skoku o tyczce, który wynikiem 3.55 ustanowiła Julia Oberda oraz bardzo dobry czas 35.54 uzyskany w biegu na 300 metrów przez jej rówieśnika Mateusza Wróbla.

W biegu na 110 metrów przez płotki wyrównana walka na linii mety –  złoty medal zdobył Łukasz Przybyłek z czasem  15.60. Mateusz Tofil, wczorajszy złoty medalista skoku wzwyż oraz aktualny rekordzista kraju młodzików w sześcioboju (3902 pkt. w sierpniu w Chojnicach), do swojej medalowej kolekcji dodał dziś srebrny krążek w biegu płotkarskim wpadł na metę tuż za zwycięzcą uzyskując rezultat 15.63. Trzeci Adrian Kołodziej – 15.65. W finale nie powiodło się najszybszemu w eliminacjach Mateuszowi Wilkowi, który w drugiej połowie dystansu popełnił błąd i ostatecznie na mecie zameldował się jako ósmy.

W finałowym biegu na 100 metrów przez płotki dziewcząt dwie zawodniczki wypracowały sobie sporą przewagę nad rywalkami – zwyciężyła Klaudia Wojtunik z czasem 14:45, a za jej plecami na metę wpadła Linda Wejszewska – 14.73. Brązowy medal, z niewielką przewagą nad czwartą zawodniczką, została Weronika Morusiewicz – 15:34.

W rozgrywanym na bocznym boisku konkursie rzutu młotem rywali zdeklasował Dawid Klekociński, który w najlepszej próbie posłał pięciokilogramowy młot na odległość 49.49. Srebrnym medalistą został Mateusz Skrzypiński – 45.14. Na najniższym stopniu podium stanął w Zielonej Górze Jakub Bartoszek – 45.08.

W skoku o tyczce dziewcząt formą zaimponowała Julia Oberda z warszawskiej Skry,  która wynikiem 3.55 o 25 centymetrów poprawiła rekord życiowy, zdobyła złoty medal oraz o 3 centymetry poprawiła nieoficjalny rekord Polski 14-latków w skoku o tyczce. Zawodniczka ze stolicy zdeklasowała rywalki – druga Julia Ryczak i trzecia Karolina Młot zaliczyły po 3.20.

W rzucie oszczepem pań po słabszych pierwszych trzech rzutach z dobrej strony w kolejnych próbach spisała się Weronika Mieczkowska, która dwukrotnie rzuciła 44.25 i zdobyła złoty medal (przed rokiem oszczepniczka z Lubawy była w mistrzostwach młodzików druga). Na drugim stopniu podium stanęła Magdalena Bajor, która także przekroczyła granicę 44 metrów osiągając wynik 44.06. Brązową medalistką została Joanna Hajdrowska – 43.79.

Karolina Łozowska jako jedyna złamała 40 sekund wygrywając bieg na 300 metrów z czasem 39.99. Młoda zawodniczka Podlasia Białystok o blisko sekundę pokonała Klaudię Adamek, wczorajszą mistrzynię na 100 metrów, która pobiegła 40.94. Brązowy krążek odebrała na podium Natalia Zawronek – 41.22.

14-letni Mateusz Wróbel uzyskując świetny czas 35.54 wygrał rywalizację chłopców w biegu na 300 metrów i zdecydowanie pokonał starszych rywali – drugiego Antoniego Walickiego (36.59) oraz trzeciego Patryka Pozorskiego (36.61).

14-letni Mateusz Wróbel na mecie biegu na 300 metrów (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Bardzo zaciętą rywalizację mogliśmy obserwować w rywalizacji młodych skoczków w dal Ostatecznie, z nowym rekordem życiowym 6.74, zwyciężył Paweł Dzida. Ze srebrnego medalu w słoneczne niedzielne przedpołudnie na zielonogórskim stadionie mógł cieszyć się Bartosz Gąbka (6.67), a z brązu Miłosz Dziedziech (6.54).

Beata Topka zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski młodzików w biegu na 1000 metrów uzyskując czas 2:55.68 . Wicemistrzynią kraju została Eliza Megger, która podobnie jak zwyciężczyni zeszła poniżej 3 minut osiągając na mecie wynik 2:57.77. Brąz, okraszony nowym rekordem życiowym 3:00.44, zdobyła Wiktoria Mołdrzyk.

Bardzo wyrównany poziom miał bieg chłopców na 1000 metrów. Mistrzem Polski został na tym dystansie z czasem 2:41.04 został trenowany przez Jeana Marco Leandro Patryk Kocak, który pokonał Daniela Jaśniewskiego (2:41.38) oraz Wiktora Olejniczaka (2:41.49).

Po wczorajszym zwycięstwie w rzucie dyskiem dziś złoto w pchnięciu kulą wywalczyła Ewa Różańska – zawodniczka MKLA Łęczyca uzyskała odległość 13.98 i zdeklasowała rywalki. Druga w konkursie była Aleksandra Makowska z wynikiem 12.96, a trzecia Angelika Woźniak – 12.87.

Ewa Różańska do złota w rzucie dyskiem dorzuciła złoto w pchnięciu kulą (foto: Tomasz Kasjaniuk)

14-letni Kornel Warszawski z wynikiem 56.40 został mistrzem Polski młodzików w rzucie dyskiem. Ze srebrnym medalem w tej konkurencji wyjedzie z Zielonej Góry Mariusz Bołdysz (55.50), a z brązowym Jakub Lewoszewski (52.09).

Monika Przybył wyrównała wynikiem 1.65 rekord życiowy w skoku wzwyż i zdobyła złoty medal. Na podium stanęły jeszcze Dominika Kolterman (1.62) oraz Kamila Ferenc (1.59).

Najlepszą chodziarką mistrzostw Polski w kategorii młodziczek została Wiktoria Raś (15:35.60), która pokonała Michalinę Jaśkowiak (15:39.13) i Julię Mądrą (15:42.22).

Najwszechstronniejszym lekkoatletą zielonogórskiego czempionatu młodzików został Paweł Urban, który w sześcioboju zgromadził 3713 punktów. Srebrny medal wywalczył Szymon Dziuba (3681 pkt.). a brąz Patryk Muchlada (3509 pkt.).

Po dyskwalifikacji za przekroczenie strefy zmian sztafety dziewcząt RLTL ZTE Radom złote medale w biegu 4 x 100 metrów zdobyły młode sprinterki MOS CSiR Dąbrowa Górnicza. Zespół ze Śląska w składzie Justyna Sitek, Klaudia Karaś, Weronika Baranek i Aldona Glegoła uzyskał czas 49.79. Wicemistrzyniami Polski zostały dziewczęta z MUKLA Dębica Korzeniowski.pl (50.48), a na najniższym stopniu podium – z czasem 50.54 – stanęły młode sprinterki Piasta Gliwice.

Mateusz Sztejkowski, mistrz Polski na 100 metrów, poprowadził zespół LKS Polkowice po zwycięstwo w biegu rozstawnym 4 x 100 metrów chłopców – czas ekipy z Dolnego Śląska, w której pobiegli także Kamil Krawczyk, Maciej Wierzbicki oraz Michał Przygoda to 44.14. Srebrny medal dla MKS-SMS Victorii Racibórz (44.55), a brąz dla Olimpii Grudziądz (44.67).

Wyniki: Zielona Góra