1 / 0

Zwycięstwo Lewandowskiej w maratonie w Eindhoven

Iwona Lewandowska zwyciężyła w biegu maratońskim w Eindhoven, w 46. Mistrzostwach Świata Wojskowych nasi zawodnicy zajęli wszystkie miejsca na podium zarówno w klasyfikacji kobiet jak i mężczyzn.

Iwona Lewandowska zwyciężyła w czasie 2:28:33, o sekundę wolniej od rekordu życiowego z Frankfurtu (2012), wyprzedzając Olgę Ochal i Monikę Stefanowicz.

Rownież wśród panów Polacy zajmowali kolejne lokaty, ósmy był Marcin Chabowski 2:15:04, przed Henrykiem Szostem i Mariuszem Giżyńskim. Nasi zawodnicy kończyli dystans tylko za zawodnikami z Afryki, którzy nie rywalizowali o medale MŚ wojskowych.

Oczywiście w klasyfikacji drużynowej MŚ obie nasze drużyny były bezkonkurencyjne.

Maraton w Eindhoven wygrał Etiopczyk Tilahun Regassa w czasie 2:06:21, który dotychczas ukończył dwa biegi maratońskie uzyskując bardzo dobre rezultaty, 2:05:27 (3. Chicago ’12) i 2:05:38 (1. Rotterdam, 13).

Iwona Lewandowska tuż po zwycięskim biegu w Eindhoven    fot. organisers / Erik van Leeuwen